piątek, 13 października 2017

,,Zwierzogród. Kocham ten film" Praca zbiorowa

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2016
Format : Książka
Liczba stron: 64
Do kupienia: Gandalf

,,Zwierzogród" swego czasu był bardzo popularny. Powstało wiele innych publikacji nawiązujących do filmu. Postanowiłam sprawdzić, czy naprawdę jest się czym zachwycić.

Królik Judy Hops postanowiła wstąpić w szeregi policji. Niestety, nie przewidziała tego, że nikt nie powierzy jej odpowiedzialnego zadania. Podczas pierwszego dnia pracy sama znalazła sobie dodatkowe, bardziej niebezpieczne zajęcie, jednak najgorsze miało dopiero nadejść.


Od pewnego czasu bardzo polubiłam publikacje wydawnictwa Egmont z serii ,,Kocham ten film", gdyż bardzo dobrze opowiadają całą historię i nie znając ekranizacji, doskonale możemy zorientować się w fabule. Nie inaczej było w przypadku ,,Zwierzogrodu".

Książka pokazuje, że roślinożercy i mięsożercy z powodzeniem mogą być przyjaciółmi i nie muszą obawiać się tego, że staną się posiłkiem innych zwierząt. Wiele zależy od dobrej woli. Tak samo jest w świecie ludzi. Tylko od nas zależy, jak będą wyglądały nasze relacje z przedstawicielami tego samego gatunku.

,,Zwierzogród. Kocham ten film" to bardzo ciekawa publikacja z dość małą ilością tekstu. Czcionka jest bardzo rozstrzelona, jednak nie przeszkadza to w lekturze. Pozycja idealna na kilka minut czytania, z chęcią skuszę się też na ekranizację.

Moja ocena: 5/6
2 komentarze:

  1. Nie widziałam tej bajki. Fajna książeczka.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja się ostatnio na oglądnięcie filmu skusiłam, bo bardzo mi się spodobała wersja Shakiry piosenki "Try Everything". Ok filmik, ale jakoś mnie nie porwał, a ja nawet lubię czasami takie animowane zobaczyć.

    OdpowiedzUsuń