wtorek, 3 października 2017

,,Rendez-vous ze śmiercią" Agatha Christie

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2013
Format : Książka
Liczba stron: 216
Do kupienia: Gandalf

Herkules Poirot występuje w wielu tomach kryminalnych autorstwa Agathy Christie. ,,Rendez-vous ze śmiercią" jest jednym z nich.

Możecie sobie wyobrazić, by jedna pulchna kobieta zarządzała całą rodziną? Nie? A jednak w tym kryminale jest to możliwe. Dorosłe dzieci i pasierby nie chcą jej się sprzeciwić. Robią wszystko to, co ona im każe. Pewnego razu Herkules Poirot podsłuchuje zagadkowe zdanie o planowanym morderstwie. Czy te osoby faktycznie zabiły? A może chora zmarła po prostu z przyczyn naturalnych?

Książka od początku średnio mnie zachwyciła. Mimo wszystko, postanowiłam czytać dalej i choć jestem usatysfakcjonowana, to do zachwytów jeszcze trochę mi brakuje. Jak zwykle, Agatha Christie wywodzi czytelnika głęboko w las. Zakończenia jak zwykle nie udało mi się przewidzieć. Winnym okazała się najmniej oczekiwana osoba, a słowa , które wybrzmiały w tekście, okazały się kluczem do rozwiązania sprawy.

Herkules Poirot pojawia się w powieści dość późno, bo dopiero po kilkudziesięciu stronach, jednak to jemu udaje się znaleźć sprawcę przed wynikami sekcji zwłok. Podejrzanych jak zawsze jest kilku, ale to tak naprawdę okaże się winny? A może to naprawdę była naturalna śmierć?

,,Rendez-vous ze śmiercią" to ciekawa publikacja w dorobku pisarki, z nieco nużącym i trudnym do wciągnięcia się początkiem. Niemniej, warto się z nią zapoznać, mając w planach całą twórczość autorki.

Moja ocena: 4,5/6


1 komentarz: