czwartek, 5 października 2017

,,My Little Pony The Movie. Księga zagadek" i ,,My Little Pony The Movie. Przygodowe łamigłówki"

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2017
Format : Książka
Liczba stron: 112
Do kupienia: Egmont

My Little Pony to nie tylko historie o kucykach, ale też książki zadań. ,,My Little Pony The Movie. Księga zagadek" jest jedną z nich.

Czego tutaj nie ma! Labirynt, dopasowywanie kształtów do postaci, wykreślanka, zadania na myślenie, przerysowywanie obrazka, sudoku. To tylko niektóre z zadań, które twórcy publikacji przygotowali dla miłośników kucyków. Zabawa zajmie na pewno wiele godzin, a przy tym rozwinie umysł dziecka.

Z tego co zauważyłam, ,,Księga zagadek" przeznaczona jest dla osób, które bardzo dobrze znają końskie postacie i historie. Przed każdym zadaniem została zamieszczona krótka historyjka do poszczególnych zadań. Dobrze więc wiedzieć, na co trzeba być przygotowanym, aby dziecko nie poczuło się zagubione.

Pozycja została wydana w dość dużym kwadratowym formacie w śliskiej oprawie i z odrobinę grubszymi stronami. Każde zadanie zajmuje całą stronę, a, co ważne, na końcu zostały zamieszczone wszystkie odpowiedzi. Nie ma więc możliwości, by czegoś nie rozwiązać, wspomagając się końcowymi stronami.

,,My Little Pony The Movie. Księga zagadek" to pozycja dla starszych, bardziej zapalonych miłośników serii. Idealna na prezent, obdarowany z pewnością spędzi z nią różnorodnie kilka godzin. Co ważne, zadań jest tyle, że zajmą młodego fana co najmniej na kilka dni.


Moja ocena: 5/6
~*~

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2017
Format : Książka
Liczba stron: 24
Do kupienia: Egmont

,,My Little Pony The Movie. Przygodowe łamigłówki" to kolejna pozycja z zadaniami, tym razem wydana w dużym formacie, w miękkiej oprawie ze sporą ilością naklejek.

W przypadku tej pozycji należy połączyć kucyki z ich słodkościami, znaleźć, która babeczka nie ma pary, policzyć słowo WRÓG w wykreślance, połączyć cienie z księżniczkami, ułożyć pomieszane fragmenty zdjęcia we właściwej kolejności, znaleźć różnice na obrazkach, szyfrowanie, przerysowywanie obrazka, układanie nowych słów z jednego sformułowania i jeszcze wiele innych.

Wypadałoby znać, choć w mniejszym stopniu, dzieje kucyków i ich nazwy, gdyż przed każdym zadaniem jest napisane, kogo ono dotyczy. Dobrze więc choć trochę orientować się w fabule tej serii. Moim zdaniem, te zadania są przeznaczone dla młodszych dzieci. Po pierwsze, jest ich mniej, a po drugie, są łatwiejsze, choć niektóre typy pokrywają się w obu książkach - ,,Księdze zagadek" i ,,Przygodowych łamigłówkach". Na końcu także znajdują się wszystkie odpowiedzi.

,,My Little Pony The Movie. Przygodowe łamigłówki" to pozycja z dość sporą ilością zadań. Tym, co przekona do niej młodszych miłośników serii, są z pewnością naklejki. Różnorodność zadań pozwoli wybrać te, które sprawiają dziecku najwięcej radości.

Moja ocena: 5,5/6

Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Egmont.


2 komentarze: