poniedziałek, 2 października 2017

,,My Little Pony The Movie. Kocham ten film" i ,,My Little Pony The Movie. Szukaj i znajdź"

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2017
Format : Książka
Liczba stron: 64
Do kupienia: Egmont

,,My Little Pony The Movie. Kocham ten film" to pozycja bardzo na czasie. Pokrótce przedstawię Wam tę historię.

W krainie kucyków niebawem miał odbyć się Festiwal Przyjaźni. Właśnie trwały intensywne przygotowania do tego wspaniałego dnia. Niestety, wszystko poszło nie tak i trzy księżniczki zostały unieszkodliwione przez wroga, a czwarta musiała wymyślić sposób, by im pomóc. Po drodze czyha na nią jednak wiele niebezpieczeństw.

Książka przedstawia bardziej rozbudowaną wersję historii niż ta przedstawiona w ,,My Little Pony The Movie. Szukaj i znajdź". Najważniejszym przesłaniem tej historii jest by zawsze polegać na swoich przyjaciołach i się od nich nie odwracać w chwili, gdy potrzebujemy ich pomocy,.

Bardzo podoba mi się to, że tekstu jest dość mało, dodatkowo został on napisany dużą czcionką na białym tle. Dzięki temu nie ma problemu z czytaniem czarnych liter na ciemnych ilustracjach. Te ostatnie wypełniają całe strony, są bardzo dokładne i kolorowe. Książka została wydana w dużym formacie w sztywnej oprawie ze śliskimi stronami.

,,My Little Pony The Movie. Kocham ten film" to publikacja, w której na kucyki czeka wiele wrażeń. Będą musiały zmierzyć się z piratami, hipogryfami, a także jeden z nich zrozumie, czym tak naprawdę jest magia przyjaźni.

Moja ocena: 5,5/6
~*~Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2017
Format : Książka
Liczba stron: 48
Do kupienia: Egmont

W kinach od jakiegoś czasu zapowiadano film o kucykach My Litttle Pony. Nie ma więc się czemu dziwić, że powstało mnóstwo nowych publikacji.


,,My Little Pony The Movie. Szukaj i znajdź"  to publikacja wydana w bardzo dużym formacie, w twardej oprawie, zawierająca jako dodatek figurkę Tempest Shadow, co z pewnością ucieszy miłośników serii.

Historia opowiedziana w tej książce jest dość przerażająca, często pojawiają się nieoczekiwane zwroty akcji. Nie chcąc psuć Wam radości z lektury, nie zdradzę fabuły, ale dodam, że jest niezwykle wciągająca. Naprawdę sporo się dzieje, a na końcu został zamieszczony quiz dla kinomaniaków.

Każdy element fabuły zajmuje dwie strony. Treść pisana jest w szkle powiększającym, co uważam za bardzo ciekawy pomysł. Po każdym urywku są zadawane pytania o odnalezienie poszczególnych elementów na obrazku. Może to nieco wybić z rytmu czytanej historii, więc podczas pierwszej lektury można przeczytać całość, by później szukać to, o co pytają autorzy.

Publikacja jest niezwykle kolorowa, ma naprawdę bardzo dużo elementów, całe strony wypełnione tekstem i wciągającą fabułę. Jak możemy się domyślić, dobro zawsze zwycięży ze złem. Zanim jednak do tego dojdzie, kucyki czeka sporo, także dość niebezpiecznych, przygód.

,,My Little Pony The Movie. Szukaj i znajdź" to wydanie, które zachwyci nie tylko młodego czytelnika, ale także jego opiekunów. Idealne na prezent, a wspomniana już przeze mnie figurka z pewnością zachwyci niejednego obdarowanego.

Moja ocena: 5,5/6Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Egmont.1 komentarz: