sobota, 7 października 2017

My Little Pony The Movie - ,,Burzliwa droga do Canterlotu" i ,,Biblioteka filmowa"

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2017
Format : Książka
Liczba stron: 112
Do kupienia: Egmont

,,Burzliwa droga do Canterlotu" poprzedza wydarzenia z filmu. Warto się z nią zapoznać przed sensen.

Główna bohaterka miała oddane przyjaciółki. Pewnego dnia niestety w starciu z groźną niedźwiedzicą straciła swój róg, w rezultacie czego utraciła swoją moc. Inne kucyki rzekomo nadal się z nią przyjaźniły, jednak to one dostały się do elitarnej szkoły, a nie Tempest. Kucyk postanowił uciec z domu i poszukać szczęścia gdzie indziej

Wszystkie publikacje, które czytałam, skupiają się na wydarzeniach, jak Tempest z pomocą Storm Kinga postanawia wkroczyć na Festiwal Przyjaźni i odebrać moc czterem kucykowym księżniczkom. Ten tomik doskonale opisuje uczucia Tempest, to, jak czuła się po stracie rogu, że nie mogła czuć się bezpieczna i polegać na swoich przyjaciołach, którzy tak naprawdę w jakiś sposób zostawili ją w potrzebie, zapisując się do elitarnej kucykowej szkoły.

Książka została wydana w zeszytowym formacie na kremowych cienkich stronach ze śliską okładką. Czcionka jest duża, ale nie ma tutaj w ogóle ilustracji, które z pewnością nieco urozmaiciłyby lekturę. Za duży plus tej pozycji uważam to, że opowiedziana historia jest bardzo ciekawa i obrazuje zachowanie Tempest znane nam z filmu czy właściwej historii.

,,Burzliwa droga do Canterlotu" to bardzo ciekawa, a zarazem przykra historia Tempest, która w sumie przypadkowo utraciła swój róg, moc i przyjaciół, którzy powinni byli ją bardziej wspierać. Pocieszenie znalazła niekoniecznie tam, gdzie powinna była go szukać.

Moja ocena: 5/6

~*~


Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2017
Format : Książka
Liczba stron: 128
Do kupienia: Egmont

,,Biblioteka filmowa" na samym początku ma kilka stron kadrów z filmu, które z całą pewnością zachęcają do lektury.

W krainie kucyków niebawem miał odbyć się Festiwal Przyjaźni. Właśnie trwały intensywne przygotowania do tego wspaniałego dnia. Niestety, wszystko poszło nie tak i trzy księżniczki zostały unieszkodliwione przez wroga, a czwarta musiała wymyślić sposób, by im pomóc. Po drodze czyha na nią jednak wiele niebezpieczeństw.

W ,,Bibliotece filmowej" została przedstawiona ta sama historia co w ,My Little Pony The Movie. Kocham ten film", tylko jest ona jeszcze bardziej rozbudowana. Czyta się z prawdziwą przyjemnością, bo choć ta opowieść jest w kilku publikacjach, to jednak ta z ,,Biblioteki filmowej" jest najbardziej rozbudowana, biorąc pod uwagę te pozycje, z którymi miałam okazję się zapoznać.

Książeczka została wydana w zeszytowym formacie w śliskiej oprawie. Ma cienkie kremowe strony i bardzo dużą czcionkę, która zdecydowanie przypadnie do gustu młodszym czytelnikom. Jak już wspomniałam, jej zdecydowaną zaletą są kadry z filmu, które w ogólnym rozrachunku nie wliczają się do 128 stron. Tak naprawdę więc za niewielką cenę mamy ponad 130-stronicową historię z pięknymi zdjęciami na fioletowym tle.

,,Biblioteka filmowa" to najbardziej rozbudowana wersja tej historii. Co prawda, nie widziałam jeszcze filmu, jednak jestem przekonana, że z całą pewnością mógłby mi przypaść do gustu. Jeśli jeszcze nie czytaliście nic z tej serii, najbardziej polecam Wam tę publikację, gdyż zawiera najwięcej szczegółów z fabuły.

Moja ocena: 5/6


Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Egmont.

1 komentarz: