piątek, 6 października 2017

,,My Little Pony. Atlas świata" Adrianna Zabrzewska

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2017
Format : Książka
Liczba stron: 96
Do kupienia: Egmont

,,My Little Pony. Atlas świata" to z pewnością nie lada gratka dla miłośników tych uroczych kucyków.

Publikacja została podzielona na kilka głównych miejsc - Ponyville, Las Everfree, Cloudsdale, Canterlot, Kryształowe Królestwo, Manehattan i kilka pojedynczych miejsc. W głównych kategoriach są poszczególne atrakcje z danej krainy.

Publikacja została wydana w dużym formacie w sztywnej oprawie. Strony w całości wypełnione są ilustracjami, a tekst przy poszczególnych miejscach pisany jest jakby na ramkach ze starodawnego papieru. Przy każdej dużej kategorii jest dość obszerny opis danej krainy. Przez wszystkie miejsca prowadzi nas uroczy smok, którego figurka została dołączona do książki.

Muszę przyznać, że choć przeczytałam kilka pozycji ze świata kucyków, większa część miejsc była mnie do tej pory tajemnicą. Tym bardziej cieszę się, że zapoznałam się z tym atlasem, dzięki czemu jeszcze lepiej mogłam poznać świat znany z serii ,,My Little Pony". Dużym atutem jest też figurka.

,,My Little Pony. Atlas świata" to co prawda droga pozycja, bo w cenie okładkowej trzeba za nią zapłacić aż 50 złotych. Niemniej, na księgarniach są różne przeceny, więc można się w nią zaopatrzyć. Miłośnik kucyków obdarowany tą pozycją na pewno będzie zachwycony.

Moja ocena: 5/6
Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Egmont.

1 komentarz: