środa, 4 października 2017

,,Hania Humorek i Smrodek. Apetyt na święta" i ,,Hania Humorek i lista marzeń" Megan McDonald

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2017
Format : Książka
Liczba stron: 128
Do kupienia: Egmont

Autorstwa Megan McDonald czytałam tylko jedną pozycję przeznaczoną do nauki czytania. Była to ,,Julka Wróbel i jej przygoda ze świnką". Dziś przedstawiam Wam coś dla starszych czytelników.

Święto Dziękczynienia zbliżało się wielkimi krokami. Z tej okazji miały odbyć się różne konkurencje, w których można było wygrać świąteczne przysmaki. Hania Humorek już nawet powiedziała babci by nie kupowała indyka, ponieważ ona na pewno go wygra. Jej brat, Smrodek, był jednak bardziej zapobiegliwy i poprosił babcię o kupno. Czy Hani faktycznie udało się wygrać którąś z konkurencji?

Książka przeznaczona jest dla dzieci, które już dobrze operują słowem czytanym. Zawiera dość sporo kolorowych ilustracji i w całości poświęcona jest zawodom, ale także omówieniu Święta Dziękczynienia. W tekście wielokrotnie pojawia się postać Sary Józefy Hale, która miała z tym dniem wiele wspólnego. Wszystkiego dowiecie się z książeczki. Na końcu zostały też umieszczone fakty z życia kobiety.

,,Hania Humorek i Smrodek. Apetyt na święta" ma dużą czcionkę, więc czyta się całkiem szybko. Jest to już pozycja dla bardziej doświadczonych czytelników, bowiem ma prawie 130 stron. Hania Humorek może zachwycać swoimi pomysłami. Idealna dla miłośników tej rezolutnej dziewczynki.

Moja ocena: 5/6

~*~


Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2017
Format : Książka
Liczba stron: 176
Do kupienia: Egmont

,,Hania Humorek i lista marzeń" to pozycja dla starszych dzieci, które znają i lubią tę bohaterkę.

Tym razem Hania Humorek podczas przeglądania torebki babci przypadkowo trafiła na Listę Ostatnich Marzeń. Postanowiła stworzyć swoją z zadaniami, które wykona przed zdaniem do czwartej klasy. Zadanie okazało się jednak nie tak łatwe jak początkowo sądziła. Przy niektórych zadanich trzeba było się sporo napracować...

Książeczka ma już prawie 180 stron, dość małą ilość ołówkowych ilustracji, ale mimo to czyta się dość szybko. Podzielona nest na rozdziały, w których Hania spełnia swoje marzenia z listy rzeczy, które chce zrobić przed rozpoczęciem czwartej klasy. Jak zwykle jest zabawnie i pomysłowo.

Publikacja została wydana w małym podręcznym formacie w miękkiej oprawie. Jest bardzo lekka, dzięki czemu dziecko nie będzie miało problemu z jej utrzymaniem lub wzięciem jako bagaż na wycieczkę. Wszystkie tomiki mają wspólną bohaterkę, ale ich niewątpliwą zaletą jest to, że można zacząć od dowolnej części.

,,Hania Humorek i lista marzeń" to publikacja o tym, by realizując nasze marzenia nie zwracać uwagi tylko na swoje potrzeby, ale pomóc też innych w rozwiązaniu ich problemów lub życzeń. czy Hania Humorek to zrozumie?

Moja ocena: 5/6


Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Egmont.


2 komentarze:

  1. Love the style of your blog!

    I`m following your blog with a great pleasure in GFC
    Follow back? Sunny Eri: beauty experience

    OdpowiedzUsuń