niedziela, 8 października 2017

,,Coś o Tobie i coś o mnie" Julie Buxbaum

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2017
Format : Książka
Liczba stron: 304
Do kupienia: Gandalf

Bardzo lubię serię Uwaga! Młodość wydawaną przez wydawnictwo Dolnośląskie, dlatego też bardzo ucieszyłam się gdy w bibliotece pojawiła się kolejna powieść z tego cyklu pt. ,,Coś o Tobie i coś o mnie".

Jessie jest załamana tym, że dwa lata wcześniej zmarła jej matka, ojciec znalazł sobie nową żonę i musiała opuścić najlepszą przyjaciółkę, by zamieszkać z nową żoną ojca i przyrodnim bratem. Dodatkowo została zapisana do bardzo ekskluzywnej szkoły, której czesne opłacała jej macocha. Szybko odezwał się do niej nieznajomy, który za pomocą emaili postanowił ułatwić jej życie w nowym miejscu. Kim była osoba kryjąca się pod pseudonimem Ktoś/Nikt?

Książka wciąga już od pierwszej strony, a dodanie do treści emaili, które następnie przekształciły się w pisanie na komunikatorze tylko dodaje powieści uroku. Mamy do czynienia ze zwykłą nastolatką, która stara uporać się z żałobą. Ojciec nie bardzo umie sobie poradzić ze stratą po śmierci żony, a co dopiero mówić o pocieszaniu córki. Czy tajemniczy nieznajomy pomoże Jessie w radzeniu sobie w nowym miejscu?

Powieść ma prawie całe strony wypełnione dość drobnym drukiem, ale mimo tego czyta się bardzo szybko. Jest to publikacja typowo młodzieżowa, zawierająca problemy typowe dla odbiorców w tym wieku. Pojawiają się tutaj rozmowy o pierwszych stosunkach, więc poleciłabym tę lekturę nieco starszej młodzieży.

,,Coś o Tobie i coś o mnie" to bardzo ciekawa pozycja, mająca wprowadzić nastolatków w ślad dorosłości i pomóc im uporać się z typowymi dla ich wieku problemami. Publikację Julie Baxbaum polecam tak naprawdę każdemu z nas. Być może dzięki niej przypomnimy sobie, jak to jest być nastolatkiem.

Moja ocena: 5,5/6

2 komentarze: