wtorek, 10 października 2017

,,12 wyjątkowych postaci" Praca zbiorowa

Wydawnictwo: Papilon
Data wydania: 2017
Format : Książka
Liczba stron: 128
Do kupienia: Tania Książka

,,12 wyjątkowych postaci. Polscy autorzy o marzeniach" to już trzeci tom serii, z którym zapoznałam się z przyjemnością. Poprzednie traktują o prawach dzieci i wartościach.

Tym razem 12 autorów postanowiło w bardzo przystępny sposób scharakteryzować kilkunastu sławnych ludzi,osoby, które miały marzenia. Udało im się je zrealizować, dzięki czemu książka ma udowodnić, że niespełnione sny dzieci także mają szansę się ziścić.

Nie będę wymieniać wszystkich osobistości, bowiem są one widoczne na okładce. Nie wszystkie osoby znałam wcześniej, więc z chęcią to zmieniłam. Całość napisana jest bardzo przystępnym językiem, a każde z opowiadań napisał inny autor. Mi najbardziej do gustu przypadła o Janie Matejce, Janinie Ochojskiej, czy Marku Kamińskim.

Moim zdaniem, cała seria zasługuje na uwagę, bo choć każda podejmuje inny temat, to wszystkie są niezwykle cenne we współczesnym świecie. Ilustracje w całym cyklu także zostały zachowane, są utrzymane raczej w pastelowych kolorach. Czcionka jest dość duża, a tekst zajmuje niekiedy całe strony.

,,12 wyjątkowych postaci" to bardzo cenna książka dla dzieci o znanych osobach, którym udało się spełnić marzenia, którą warto mieć w domowej biblioteczce. Na początku można napisać jakie marzenie ma dziecko i dopisać datę.

Moja ocena: 5,5/6

Za egzemplarz dziękuję księgarni 

2 komentarze: