niedziela, 10 września 2017

,,Wielka kolekcja bajek o Annie i Elsie" Praca zbiorowa

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2016
Format : Książka
Liczba stron: 128
Do kupienia: Gandalf

,,Wielka kolekcja bajek" to seria wydawana przez wydawnictwo Egmont, która wygląda bardzo estetycznie, a, co najważniejsze, dodatkowo ma bardzo ciekawe treści.

Publikacja zawiera aż pięć opowiadań. Możemy poczytać o uroczystości przygotowywanej na cześć matki dziewczyn, małych trollątkach, którymi opiekowali się Anna i Kristoff, małym reniferku, odwiedzaniu sąsiednich krajów przez królową i jej siostrę oraz o tym, że Olaf uwielbia lato, choć dla wszystkich jest za gorąco.

Książka została wydana w kwadratowym formacie w sztywnej, puchowej oprawie. Ilustracje zajmują całe strony, są bardzo kolorowe, dokładne. Idealnie pasują do opisywanej treści. Tekstu na każdej stronie jest dość sporo, pisany jest różnymi rodzajami czcionek, co jeszcze bardziej urozmaica lekturę.

,,Kraina Lodu" stała się w ciągu ostatnich lat takim hitem, że nie się czemu dziwić, że i ja postanowiłam zapoznawać się z kolejnymi pozycjami z cyklu. Uważam, że nie ma co zamykać się na nowości wydawnicze, zwłaszcza wtedy, gdy niosą ze sobą przesłanie, a publikacje o Annie i Elsie z pewnością należą do tej kategorii.

,,Wielka kolekcja bajek o Annie i Elsie" to naprawdę bardzo ciekawa pozycja z morałem i kilkoma przesłaniami - by sprawiać przyjemność przyjaciołom, nie chować urazy - które przydadzą się dzieciom w codziennym życiu.

Moja ocena: 5/62 komentarze:

  1. Najważniejsze, że jest morał. To mnie przekonuje.

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękne ilustracje skutecznie zachęcają do sięgnięcia po tę książkę.

    OdpowiedzUsuń