czwartek, 21 września 2017

,,Wieczność bez Ciebie" Bożena Gałczyńska-Szurek

Wydawnictwo: Szara Godzina
Data wydania: 2017
Format : Książka
Liczba stron: 256
Do kupienia: Szara Godzina

Bożena Gałczyńska-Szurek ma na swoim pisarskim koncie kilka powieści. ,,Wieczność bez Ciebie" to moje pierwsze spotkanie z jej prozą.

Akcja dzieje się w Zamościu. Na wakacje do Polski wraca Klara z mężem Grekiem. Niebawem ma odbyć się ślub Adama i Kamili. Na zbliżające się wesele przyjeżdża krewny, który dowiedział się o tym wydarzeniu z gazety. Rodzina nie utrzymywała z nim kontaktów. Niebawem zostaje zamordowany. Dlaczego? To nie koniec przykrych zdarzeń, którym młoda para będzie musiała stawić czoła.

Muszę przyznać, że miałam względem tej powieści naprawdę wielkie oczekiwania. Nie ukrywam, że czuję się nieco zawiedziona. Powieść nie jest zbyt obszerna i spokojnie można ją przeczytać w jakieś 4 godziny, jednak tak naprawdę nie za wiele się tam dzieje. Co prawda, druk jest dość drobny, format duży, a strony w całości wypełnione tekstem, jednak gdybym miała opisać fabułę, mogłabym to zrobić w kilku zdaniach.

Atutem publikacji z pewnością jest pomysł na fabułę i zamordowanie starszego mężczyzny, z którym nikt od lat nie utrzymywał kontaktów. Na uwagę zasługuje także przyszła panna młoda, która skrywa niejeden sekret. Pocieszny jest także mąż Klary, choć jest go bardzo mało w tej powieści. Dwie starsze panie także odegrają w całości niemałą rolę.

,,Wieczność bez Ciebie" to udana publikacja przeznaczona także dla nastolatek, gdyż nie ma w niej nic zdrożnego, a prym wiedzie waśń sprzed lat. Czy bohaterowie dowiedzą się o co poszło i czy uda się zapobiec kolejnym tragediom?

Moja ocena: 4,5/6

Książkę otrzymałam na spotkaniu A może nad morze? Z książką, za co serdecznie dziękuję.2 komentarze:

  1. A mnie ta książka bardzo przypadła do gustu.

    OdpowiedzUsuń
  2. A ja mam mieszane odczucia. Akcja toczy się w mieście, do którego nie mam daleko, ale morderstwa nie bardzo mnie ciekawią :(

    OdpowiedzUsuń