wtorek, 26 września 2017

,,Słodkie życie" Olga Klara Maniak

Do kupienia: Słodkie życie

Czy możliwe jest przeorganizowanie swojego życia z dnia na dzień? Klara Olga Maniak w swojej powieści ,,Słodkie życie" udowadnia, że wszystko jest możliwe.

Główna bohaterka niebawem miała wychodzić za mąż. Prawie wszystko było przygotowane, goście zaproszeni, suknia wybrana. Pan młody przebywał za granicą, ale miał wrócić kilka tygodni wcześniej. Niestety, okazało się, że wszystko poszło nie tak. Na wyjeździe zrozumiał, że małżeństwo nie jest dla niego. Postanowił wyjechać na misję, a przyszła żona wsiadła w samolot i poleciała do niego, namawiać go by zmienił zdanie...

Korzystając z podróży, postanowiłam skusić się na krótką powieść. Bardzo podoba mi się, że każda z części rozpoczyna się pasującym tematycznie zdjęciem. Po dotarciu do końca okazało się, że to pierwsza część serii. Jestem ciekawa, jakie wrażenia Olga Klara Maniak zafunduje swojej bohaterce w drugim tomie.

Warto wspomnieć o tym, że publikacja zawiera wątki autobiograficzne autorki, co bardzo się ceni. Choć niektóre rzeczy wydają się być nierzeczywiste, możliwe, że wydarzyły się naprawdę. Dość sporo tutaj śmiesznych, ale jednocześnie dość tragicznych informacji. Nie można narzekać na nudę.

,,Słodkie życie" to historia kobiety, która postanawia wziąć życie w swoje ręce i doskonale jej się to udaje. Nagle okazuje się, że może sobie poradzić sama na obcej ziemi, korzystając tylko z pomocy nieznanych jej dotąd ludzi. Idealna na podróż lub wolne popołudnie.

Moja ocena: 4,5/6 

E-book otrzymałam na spotkaniu A może nad morze? Z książką, za co serdecznie dziękuję.1 komentarz: