środa, 20 września 2017

,,Śmierć w chmurach" Agatha Christie

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2015
Format : Książka
Liczba stron: 258
Do kupienia: Gandalf

Agatha Christie kilkukrotnie już zawiodła mnie swoją twórczością, ale i tak zapoznaję się z jej kolejnymi publikacjami. ,,Śmierć w chmurach" jest jednym z nich.

Do śmierci dochodzi na pokładzie samolotu. Choć wiele może wskazywać na naturalne przyczyny śmierci, szybko wychodzi na jaw, że jednak lichwiarce ktoś dopomógł w zejściu z tego świata. Na szczęście na pokładzie obecny był Herkules Poirot, który także postanawia wytropić sprawcę.

Kryminał nie jest zbyt obszerny, więc czyta się go naprawdę bardzo szybko. Jego wielkim atutem jest to, że praktycznie do końca nie rozwiązałam zagadki śmierci lichwiarki. Na jaw wychodzą nieznane nam wcześniej fakty, dzięki którym bardzo szybko można zorientować się kto i dlaczego zabił.

Powieść jest bardzo przyjemna w odbiorze. Agatha Christie dużą uwagę zwraca na poszczególne osoby, które znajdowały się na pokładzie samolotu, a że było ich kilkanaście, mamy aż tylu podejrzanych. Kto z nich okaże się faktycznym sprawcą i z jakiego powodu to zrobił?

,,Śmierć w chmurach" to jedna z tych udanych publikacji w dorobku autorki. Polecam zwłaszcza na wolne popołudnie. Może nie jest to lektura od której nie sposób się oderwać, ale powinniście przyjemnie spędzić z nią czas.


Moja ocena: 4,5/6

2 komentarze:

  1. Na razie nie mam ochoty na twórczość tej autorki.

    OdpowiedzUsuń
  2. Miałam kiedyś dwa podejścia do twórczości tej autorki. Niestety bezskutecznie...

    OdpowiedzUsuń