czwartek, 28 września 2017

,,Pieski Tereski. Czytam sylabami" Joanna Krzyżanek

Wydawnictwo: CED
Data wydania: 2017
Format : Książka
Liczba stron: 160
Do kupienia: Publicat

Joanna Krzyżanek znana jest mi przede wszystkim z serii o Cecylce Knedelek, a prawie 3 lata temu miałam przyjemność spotkać autorkę na Targach Książki w Poznaniu. Bardzo ucieszyłam się więc z niespodziewanej przesyłki Centrum Edukacji Dziecięcej.

Jak wiemy, książek do nauki czytania jest naprawdę sporo. Wiele wydawnictw wydaje cykle, które mają w tym młodym uczniom pomóc. Centrum Edukacji Dziecięcej poszło jednak krok dalej i postanowiło wydać sylabizowanie publikację do przyswajania tej umiejętności. Podobno przynosi niesamowite efekty, więc warto spróbować.

Tekst został napisany kolorem czerwonym i granatowym, naprzemiennie, oznaczając kolejne sylaby. Historie są dość krótkie, więc nie ma szans by się zmęczyć. Dzięki głośnemu, wolnemu czytaniu dziecko może osłuchać się z sylabami, a dzięki wizualizacji ten efekt jeszcze się zwiększy.

Nauka nowych rzeczy nie zawsze musi być nudna i toporna, o co zadbała Joanna Krzyżanek. Historyjki przedstawione w książce nie dość, że są dostosowane do wieku najmłodszego odbiorcy, są bardzo ciekawe, a przy tym zawierają ukryte morały i przesłania, z którymi dziecko podczas lektury się osłucha.

,,Pieski Tereski. Czytam sylabami" to naprawdę wartościowa, a przy tym nowatorska pozycja na rynku książek do nauki czytania. Muszę przyznać, że mogłaby być nieco lżejsza, gdyż od trzymania ręce bolą, ale zawsze można położyć ją na stole, co z pewnością uczyni kilkulatek. Podsumowując, jestem tą pozycją zachwycona i serdecznie polecam.

Moja ocena: 5,5/6Za książkę-niespodziankę dziękuję CED

1 komentarz: