sobota, 2 września 2017

,,Noc i ciemność" Agatha Christie

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2015
Format : Książka
Liczba stron: 224
Do kupienia: Gandalf

Agatha Christie napisała blisko 100 powieści. Powoli zbliżam się do półmetku jej twórczości. ,,Noc i ciemność" to kolejna powieść autorki, z którą zapoznałam się w ostatnim czasie.

Wierzycie w przesądy Cyganów odnośnie Waszej przyszłości? Bohaterowie Agathy Christie też nie za bardzo się nimi przejmowali i wbrew przeciwnościom losu dwójka ludzi z różnych sfer społecznych postanowiła pobrać się w tajemnicy i wybudować dom na rzekomo przeklętym terenie. Był tylko jeden problem - ukochana bohatera miała wierną towarzyszkę, kogoś w rodzaju guwernantki, która wiecznie musiała jej towarzyszyć. Czy przyszły mąż mógł się na to zgodzić?

Muszę przyznać, że skusiłam się na akurat tę powieść Christie, bo była najcieńsza w kolejce książek do przeczytania tej autorki. Zapoznałam się z nią w kilka godzin i nie żałuję tej lektury. Choć od początku można wyczuć, że z Gretą, przyjaciółką panny młodej jest coś nie w porządku pod względem fabularnym, to i tak rozwiązanie jest pewnego rodzaju zaskoczeniem.

Jak wszystkie powieści Christie, tę też czyta się bardzo szybko. Dość krótkie rozdziały sprawiają, że lektura mija w mgnieniu oka. Całość napisana jest z perspektywy ubogiego pana młodego, który przygotował swoją intrygę. Zaręczam, że będziecie zaskoczeni finałem tej sprawy.

,,Noc i ciemność" to kolejna udana pozycja w dorobku mistrzyni kryminału. Nie żałuję, że się z nią zapoznałam, a Wam, jeśli lubicie powieści ze skomplikowanym wątkiem miłosnym, polecam tę lekturę.

Moja ocena: 5/6
1 komentarz:

  1. Mojej mamie kiedyś Cyganka przepowiedziała przyszłość. Nie zwracała na to uwagi, ale przyznała że niektóre rzeczy się sprawdziły. A co do książki, po Twoim opisie wydaje się bardzo intrygująca i już wiem co wypożyczę w bibliotece w najbliższy poniedziałek.

    OdpowiedzUsuń