wtorek, 5 września 2017

,,Niezwykłe Kolorowanki"

Kolorowanie sprawia dzieciom naprawdę wiele radości. W ostatnim czasie nie tylko dzieci mogą cieszyć się tym relaksującym zajęciem, gdyż powstają też kolorowanki dla dorosłych. Dziś co nieco o kolorowaniu według własnej inicjatywy, ale także według kodu.


,,Elena z Avaloru" - w ostatnim czasie stała się dość popularną bohaterką publikacji. Nie ma więc się czemu dziwić, że stała się też bohaterką kolorowanek dla najmłodszych. Niektóre elementy ilustracji są już pokolorowane, a białe tło pozostawia pole do popisu dla małego malarza. Dopuszczalna jest tutaj dowolność kolorów, co z pewnością ucieszy małych eksperymentatorów. Publikacja została wydana w dużym formacie z miękką oprawą i takimi też stronami.

Księżniczki znane są już od lat i na pewno niejedna dziewczynka marzy, by się w jakąś królewnę przeobrazić. Dzięki tej kolorowance może nie będzie miała takiej okazji, ale z pewnością będzie mogła wczuć się w prawdziwą projektantkę mody i kolorystycznie zaprojektować suknię i tło dla swojej ulubienicy. Niektóre elementy są już wypełnione kolorami, ale nadal można puścić wodzę fantazji. Jak większość pozycji, została wydana w miękkiej oprawie z takimi stronami.

Kolorowanie według kodu lata temu, gdy byłam dzieckiem, nie było chyba aż tak popularne, ale wydaje mi się, że miałam już z tą techniką do czynienia. W każdym razie z dzieleniem obrazka na mniejsze trójkąty na pewno się zetknęłam. W tej publikacji możemy pomalować zgodnie z kodem wskazanymi kolorami postacie stworzone przez Disneya. Na końcu znajdują się ilustracje, jak to powinno wyglądać. Elementy są dość małe i jest ich sporo, więc jeden obrazek powinien zająć dziecko na dłuższy czas. Publikacja została wydana z miękkimi stronami i w takiej samej oprawie.

Czy są wśród nas miłośnicy Star Wars? Z pewnością ucieszy Was informacja, że specjalnie dla takich, jak Wy powstała kolorowanka według kodu. Cała zabawa polega na tym, by wskazane kształty z cyferkami na obrazku pokolorować na odpowiedni kolor, zamieszczony w rządku poniżej fotografii. Na końcu znajduje się kolorowa ilustracja, dzięki czemu młody plastyk może porównać swoje efekty. Zabawa z pewnością uczy dokładności, a także rozróżniania kolorów. Została wydana w miękkiej oprawie i ma też takie strony.
Moja ocena: 5/6

Za egzemplarze dziękuję AMEET2 komentarze: