wtorek, 19 września 2017

,,LEGO Ninjago. Księga tajemnic", ,,LEGO Ninjago. Złodzieje czasu", ,,LEGO Ninjago. Księga Spinjitzu"

Lego od dzieciństwa kojarzy mi się z małymi składanymi elementami, z których powstawały statki, pojazdy itp. Obecnie można kupić już naprawdę duże zestawy, ale wiąże się to też  z wysoką ceną. Dziś napiszę Wam o trzech książeczkach wydawnictwa AMEET z serii ,,LEGO Ninjago", dzięki którym lepiej poznacie ten świat.


Pamiętniki i tego typu zeszyty były popularne już w czasach mojego dzieciństwa. Wydawcy jednak poszli krok dalej - wzbogacili je o bardzo ładne, kolorowe ilustracje, które mogą być spersonalizowane, a dodatkowo uczą nas kreatywności, a czasami pozwalają nabyć nowe umiejętności. Jedną z nich jest ,,Księga tajemnic". Jest tutaj naprawdę mnóstwo zadań ze świata LEGO Ninjago, a jako dodatek jest 7-elementowa figurka do złożenia. W środku z kolei możemy narysować własny komiks, napisać opowiadanie, poznajemy szyfry, malujemy, rysujemy, dopisujemy rzeczy o nas, ale także mamy za zadanie napisać w odniesieniu do świata LEGO Ninjago o tym, jacy byśmy chcieli być. Zadania są naprawdę bardzo różnorodne, a strony kolorowe. Na końcu znajdziemy 18 stron przeznaczonych na notatki. Biorąc pod uwagę figurkę i zestaw tylu zadań, cena, moim zdaniem, jest naprawdę bardzo okazyjna.

Bliźniacy Nya i Kai całkiem niedawno dowiedzieli się, że ich rodzice jednak żyją, choć, według ich wiedzy, byli więzieni przez Bliźniaków Czasu. Młodzi ninja muszą im stawić czoła. Czy dobro zwycięży zło? Tak naprawdę zrozumienie tej lektury, wymaga znajomości wcześniejszych przygód ninja. Niemniej, jeśli ktoś orientuje się w tej tematyce, pozycja będzie naprawdę bardzo ciekawa. Pokazuje, że praca zbiorowa i współpraca zawsze się opłacają. Publikacja została wydana w twardej oprawie, ma lekko pogrubione, matowe strony. Tekst pisany dużą czcionką zajmuje znaczącą ilość miejsca, ale nie brak ilustracji. Na końcu znajduje się słowniczek.

Książka została podzielona na krótkie, dwustronicowe rozdziały, które przybliżają nam świat LEGO Ninjago. Całość jest bardzo ciekawa. Mistrz Wu zaczyna swoją przygodę gdy sam z bratem byli uczniami, następnie krewny przechodzi na złą stronę mocy, a ojciec umiera. W książce znajdziemy zestawy ćwiczeń, które można wykonać w domu pod nadzorem rodziców. Są także prezentowani bohaterowie, ich słabości oraz jak można z nimi walczyć. Publikacja została wydana w formie typowego pamiętnika, co uważam za duży plus. Jest dużego formatu, ma naprawdę sporo tekstu pisanego różnymi czcionkami oraz rysunkowe ilustracje. Czyta się tę książkę z ogromną przyjemnością. Myślę, że Księga Spinjitzu może się spodobać nawet tym, dla których świat LEGO Ninjago jest jeszcze tajemnicą.
Za egzemplarze dziękuję AMEET1 komentarz: