poniedziałek, 11 września 2017

,,Kot wśród gołębi" Agatha Christie

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2013
Format : Książka
Liczba stron: 272
Do kupienia: Gandalf

Korzystając z dość długiego czasu podróży, postanowiłam skusić się na jedną z pozycji Agathy Christie.. Tym razem wybrałam ,,Kot wśród gołębi".

Główna część akcji dzieje się w elitarnej szkole dla dziewcząt. Najpierw jednak zostały opisane wydarzenia poprzedzające rewolucję w Ramadanie i ukrycie cennych klejnotów. Następnie w szkole zostaje zamordowana jedna nauczycielka, druga. Nikt nie wie o co chodzi. W jaki sposób te dwie sprawy się łączą?

Powieść jest bardzo ciekawa i, co najważniejsze, umiliła mi dość długie przemieszczanie się z jednego miasta do drugiego. Tak naprawdę wystarczyła mi na całą podróż, wciągnęłam się w tę lekturę. Choć od początku podejrzewałam gdzie ukryto cenne przedmioty, sprawca był dla mnie zaskoczeniem.

Agatha Christie jak każdy pisarz ma w swoim dorobku lepsze i gorsze pozycje. Tę zaliczyłabym zdecydowanie do drugiej kategorii. Choć sądziłam, że to oddzielna powieść, pod koniec pojawia się Herkules Poirot, który pomaga rozwiązać sprawę morderstwa. Jak zwykle, jego sugestie znajdują pokrycie w rzeczywistości.

,,Kot wśród gołębi" to bardzo ciekawa pozycja, z którą warto zapoznać się w wolnym czasie. Naprawdę jestem zadowolona, że zdecydowałam się na jej wypożyczenie z biblioteki.

Moja ocena: 5/62 komentarze:

  1. Cieszę się, że znajdujesz co rusz nowe książki autorki, Poirot zawsze ratuje akcję 😉

    Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Do tej pory czytałam jedną powieść tej autorki, ale nie ukrywam, że takie recenzję jak twoja sprawiają, że mam ochotę na więcej.

    OdpowiedzUsuń