niedziela, 24 września 2017

,,Karaibska tajemnica" Agatha Christie

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2015
Format : Książka
Liczba stron: 224
Do kupienia: Gandalf

W ramach relaksu lubię skusić się na kolejną powieść Agathy Christie. Jej publikacje nigdy mi się nie nudzą, bo są tak krótkie, że zanim się spostrzegę, już czytam ostatnie strony.

Panna Marple w ramach rekonwalescencji wyjechała na wczasy, które zafundował jej krewny. Nie spodziewała się, że nawet tam nie będzie mogła zaznać odpoczynku. Wkrótce po jej przyjeździe dochodzi do śmierci jednego z gości. Czy to było nadciśnienie, czy może ktoś mu pomógł w zejściu z tego świata? Jak się okazuje, to nie jedyna zagadka, z którą panna Marple musi się zmierzyć.

Książka rzekomo wiele nie różni się od kilkudziesięciu książek autorki, z którymi już miałam okazję się zapoznać, niemniej bardzo przyjemnie spędziłam z nią czas. Wciąga już od pierwszej strony i naprawdę trudno się od niej oderwać. Choć fabuła wydaje się być dość zagmatwana, autorka podsuwa nam tropy, mające ujawnić sprawcę. Jak to zwykle bywa, dopiero na końcu zdajemy sobie sprawę z tych wskazówek.

Kryminały Agathy Christie to publikacje skierowane typowo na myślenie. Autorka ma dwójkę sztampowych prowadzących - detektywa Herkulesa Poirot i uroczą staruszkę, pannę Marple, która dzięki plotkom i słuchaniu rozmów innych postaci, stara się dojść prawdy. Jak możemy się spodziewać, dla tej dwójki nie ma spraw nie do rozwiązania, choć działają w oddzielnych powieściach.

,,Karaibska tajemnica" to kolejna ciekawa pozycja w dorobku mistrzyni kryminału. Naprawdę warto się z nią zapoznać, gdyż nie jest za długa, więc idealnie nada się na pierwsze spotkanie z piórem Christie.


Moja ocena: 5/6

4 komentarze:

 1. Podziwiam, że tak konsekwentne czytasz kryminały Christie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Christie uwielbiam :) marzy mi się cała kolekcja jej książek :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam straszny sentyment do książek Christie :) Również uwielbiam jej twórczość ze to, że są to krótkie (i trochę schematyczne) powieści, na jedno popołudnie. Co nie zmienia faktu że się dobrze czyta :)

  Pozdrawiam i zapraszam
  mowmikate

  OdpowiedzUsuń
 4. Agatha Christie zapewniła nam wiele świetnych lektur :)

  OdpowiedzUsuń