niedziela, 17 września 2017

,,Disney. Elementarz 2-latka", ,,Disney. Wierszyki 2-latka. Wokół nas", ,,Disney. Wierszyki 2-latka. Bawimy się"

W dzisiejszym wpisie przedstawię Wam trzy propozycje wydawnictwa AMEET idealne dla 2-latków. Ciekawi?


Książeczka została wydana w sztywnej oprawie w bardziej kwadratowym formacie, ma także usztywniane strony. Została podzielona na kilka rozdziałów - Zwierzęta, Bawimy się, Jemy, Liczymy, Uczucia, Podróżujemy, Kolory, Ubieramy się, Przeciwieństwa, Pory roku. Na początku można także napisać, do kogo należy ta pozycja. Całość jest bardzo kolorowa i wymaga też od dziecka zaangażowania. Całość została uświetniona bajkowymi postaciami ze świata Disneya. Starannie wydana, tworzy naprawdę spójną całość.

Urszula Kozłowska dała mi się już wcześniej poznać jako autorka wspaniałych książek. Postanowiłam także zapoznać się z jej publikacjami wydanymi w wydawnictwie AMEET. ,,Disney. Wierszyki 2-latka. Wokół nas" jest jedną z nich. Została wydana w kwadratowym formacie w sztywnej oprawie z usztywnianymi, lakierowanymi stronami. Autorka opisuje miejsca, które 2-latek znać powinien - dom, wieś, miasto, basen, biwak, wesołe miasteczko. Wszystkie krótkie wierszyki o danych aktywnościach kończą się tymi samymi słowami, co uważam za duży plus. Dodatkowo niosą one ze sobą bardzo pozytywny przekaz. Książeczka jest zdominowana przez wizerunki zwierząt, mało w niej postaci ludzi. Pojawiają się także bohaterowie znani z filmów Disneya. Na początku można także podpisać, do kogo ta książeczka należy.

2-latek zna już podstawowe miejsca i rzeczy do zabawy. Są wśród nich z pewnością wspomniane w książeczce zabawy z latawcem, budowanie wieży z klocków, zabawa w chowanego, malowanie obrazu, czy skakanka. Pozycja została wydana w kwadratowym formacie, z dużą czcionką i licznymi ilustracjami nie tylko z bajek Disney'a. Podobnie jak ,,Disney. Wierszyki 2-latka. Wokół nas" każda rymowanka kończy się w ten sam sposób, dzięki czemu łatwo wpada w ucho, a poza tym zachęca do wspólnej zabawy. Publikacja ma lakierowane strony i twardą oprawę. Na początku można podpisać, kto jest jej właścicielem. Co ważne, oprócz walorów literackich, książka spełnia funkcję edukacyjną - zachęca do wspólnej zabawy w to, co dzieci powinny już znać i do odkrywania nowych aktywności.
Za egzemplarze dziękuję AMEET1 komentarz: