piątek, 25 sierpnia 2017

,,Żona mimo woli" Annika Sharma

Wydawnictwo: Kobiece
Data wydania: 2017
Format : Książka
Liczba stron: 384
Do kupienia: Tania Książka

,,Żona mimo woli" to jedna z nielicznych pozycji to chyba pierwsza pozycja o aranżowanych małżeństwach, z którą postanowiłam się zapoznać. Nie żałuję swojej decyzji.

Nithja obecnie przebywała w collegu, ale od zawsze wiedziała, że jej losem jest zostanie lekarzem i pomaganie ludziom. W sumie niejako przypadkowo na zajęciach bliżej zapoznała się z Amerykaninem, który pomógł jej później w bardzo kłopotliwej sytuacji na spotkaniu towarzyskim. Choć Nithja wiedziała, że jej małżeństwo ma zostać zaaranżowane z Hindusem, coraz bardziej zakochiwała się w Amerykaninie. Czy coś z tego wyszło?

Mimo tego, że ,,Żona mimo woli" to pozycja, w której już na początku możemy podejrzewać jakie będzie zakończenie, to i tak zapoznałam się z nią z ogromną przyjemnością. Dzięki niej lepiej poznałam świat Hindusów oraz aranżowanych małżeństw. Czytelnik ma okazję bliżej przyjrzeć się ich kulturze i zwyczajom przekazywanym z pokolenia na pokolenie.

Powieść czyta się niezwykle szybko i naprawdę nie sposób się od niej oderwać. Byłam bardzo ciekawa, jakie trudności będą stawiane przed bohaterką i w jaki sposób stawi im czoła. Decyzja, którą podjeła, nie była łatwa i z pewnością musiała kogoś zranić. O tym czy Nithja zdecydowała się poślubić Hindusa czy Amerykanina dowiecie się podczas lektury bestselleru Anniki Sharmy.

,,Żona mimo woli" to naprawdę wciągająca i pełna emocji książka o podporządkowywaniu się rodzinie, walce z przeciwnościami losu i walce o prawdziwą miłość, tylko czy wygranej? Naprawdę gorąco zachęcam do lektury. Dawno nie czytałam tak wspaniałej pozycji.

Moja ocena: 5,5/6

Za egzemplarz dziękuję księgarni 


2 komentarze: