sobota, 5 sierpnia 2017

,,Niesamowita przygoda psa Dżimusia" Joanna Gellner, Bożena Sobucka, Karol Estreicher młodszy

Wydawnictwo: Muzeum Historyczne Miasta Krakowa
Data wydania: 2016
Format : Książka
Liczba stron: 31
Do kupienia: Muzeum Historyczne Miasta Krakowa

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa miałyśmy okazję odwiedzić dwa lata w czasie pobytu w tym mieście. Bardzo ucieszyłam się, gdy otrzymałam propozycję zapoznania się z pozycją ,,Niesamowite przygody psa Dżimusia".

Historia opisana w książeczce wydarzyła się naprawdę ponad 100 lat temu. Pies Dżimus przeżył swojego pana, dyrektora Biblioteki. W mieście wiedzieli kim jest piesek, wszyscy bardzo go lubili. Dżimuś miał nawet okazję bywać w miejscach publicznych, teatrze. Pewnego dnia jednak został shcwytany przez hycla. Rodzina pieska postanowiła natychmiast interweniować w tej sprawie.

Perypetie dotyczące poszukiwań Dżimusia złapanego przez hycla są napisane w dość zabawny sposób. Mimo tego, że opowieść nie jest zbyt śmieszna, w końcu pieskowi mogło grozić niebezpieczeństwo, autorom udało się uchwycić niepowtarzalny klimat poszukiwań.

Na szczególną uwagę zasługują liczne kolorowe ilustracje, które pojawiły się w książce, lekkość pióra i różne rodzaje i kolory czcionek. Mimo tego, że tekstu jest naprawdę sporo, całość czyta się z przyjemnością. czytelnik jest ciekawy tego, czy uda się uratować Dżimusia.

,,Niesamowita przygoda psa Dżimusia" to historia z zaskakującym zakończeniem, która spodoba się nie tylko najmłodszym czytelnikom. Podczas wizyty w Krakowie zachęcam do odwiedzin Muzeum, ale to już zdecydowanie dorosłych zwiedzających.

Moja ocena: 5,5/6Za egzemplarz dziękuję Muzeum Historyczne Miasta Krakowa

2 komentarze: