czwartek, 24 sierpnia 2017

,,Nela i tajemnice oceanów" Nela Mała Reporterka

Wydawnictwo: National Geographic
Data wydania: 2017
Format : Książka
Liczba stron: 208
Do kupienia: Tania Książka

Od jakiegoś czasu zapoznaję się z wszystkimi książkami Neli, dzięki czemu jestem już na bieżąco. ,,Nela i tajemnice oceanów" to już 8 książka 11-letniej podróżniczki.

Nela z każdą kolejną pozycją staje się coraz dojrzalsza i jej publikacje także przechodzą zmiany na lepsze. Ta część znacznie różni się od poprzednich historii Neli. Dużą uwagę autorka zwraca w niej na poszczególne gatunki rekinów i innych wodnych stworzeń, dokładnie je opisując. Uważam to za duży plus, ale czasem przerwy między opowieścią są tak duże, że traciłam wątek, o czym opowiada Nela, skupiając się na nowych gatunkach.

Samo wprowadzenie podziału na stworzenia groźne, niegroźne i tp. zajęło Neli naprawdę sporo miejsca, a i tak poszczególne symbole są omawiane przy danym stworzeniu. Ta część wprowadzająca, moim zdaniem, była nieco za długa. Poza tym choć historie opisane w najnowszej publikacji Neli są ciekawe, jest ich zdecydowanie mniej niż w poprzednich książkach.

W tej pozycji można także skanować kody i razem z Nelą obserwować to, co jej udało się zobaczyć. Nowością są filmiki 360 st. Oprócz tego, jak zwykle, jest bardzo dużo kolorowych ilustracji i dość sporo rysunków Neli. Możemy bardzo dużo dowiedzieć się np. o różnych gatunkach rekinów. Nie twierdzę, że pozycja jest nieciekawa, ale z przygód Neli zaczyna robić się mała encyklopedia, co można uznać za jej atut lub też przeciwnie.

,,Nela i tajemnice oceanów" to pozycja, w której coraz starsza podróżniczka bardziej skupia się na poszczególnych morskich stworzeniach, ich cechach, długości itp. niż na opisywaniu swoich historii. Choć ta pozycja jest dość nowatorska i chyba nie do końca przypadła mi do gustu, i tak z chęcią zapoznam się z kolejną z nowości Neli.

Moja ocena: 5/6

Za egzemplarz dziękuję księgarni 

2 komentarze:

  1. Pozycja wydaje mi się być mało dojrzałym dziełem.

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękne ilustracje i pouczająca treść. Chętnie nabędę tę książkę.

    OdpowiedzUsuń