wtorek, 15 sierpnia 2017

,,Morderstwo to nic trudnego" Agatha Christie

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2014
Format : Książka
Liczba stron: 240
Do kupienia: Gandalf

Nie sądziłam, że w 2,5 rou zapoznam się z prawie połową twórczości Agathy Christie. ,,Morderstwo to nic trudnego" jest już 41 publikacja, którą przeczytałam z jej literackiego dorobku.

Szczęśliwym albo może przypadkowym zbiegiem okoliczności Luke Fitzwilliam trafił w pociągu jadącym do Londynu na starszą panią, która opowiadała o niecodziennych zdarzeniach w miejscu jej zamieszkania. Jedna śmierć nie wydawała by się niczym dziwnym, ale gdy zgony zaczęły narastać, postanowiła zgłosić to do Scotland Yardu. Niestety, nigdy tam nie dotarła, gdyż została potrącona przez samochód. Przed śmiercią, w pociągu, zdradziła mężczyźnie swoje przypuszczenia o kolejnej ofierze. Jak się okazało, doktor zmarł kilka dni później. Luke postanowił wybrać się na miejsce i osobiście zbadać tę sprawę.

Można by przypuszczać, że w książki Agathy Christie może wkraść się pewna schematyczność i tak też faktycznie jest. ,,Morderstwo to nic trudnego" jest jednak dość nowatorską i ciekawą publikacją w dorobku autorki. Nie jest to zbyt obszerna pozycja, a poza tym już od początku czytelnik może wyczuć, że coś jest z morderstwami na rzeczy.

Jak zwykle, Agatha Christie wodzi odbiorcę za nos, do samego końca nie zdradzając, kto jest prawdziwym sprawcą. Mylnie prowadzi tropy i choć mamy podejrzenia odnośnie tego, kto jest winien, na końcu i tak okazuje się, że zostaliśmy podpuszczeni i sprawcą jest ktoś inny,

,,Morderstwo to nic trudnego" to udana publikacja w dorobku królowej kryminału. Zapoznałam się z nią z przyjemnością i w najbliższym czasie na pewno sięgnę po jej kolejną pozycję.

Moja ocena: 5/6


2 komentarze:

  1. Kurczę, tego tytułu chyba nie czytałam :) to aż dziwne :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Na razie nie mam ochoty na kryminały tej autorki, ale cieszę się, że powyższa pozycja przypadła Tobie do gustu.

    OdpowiedzUsuń