poniedziałek, 21 sierpnia 2017

,,Dziedzictwo ognia" Sarah J. Maas

Wydawnictwo: Uroboros
Data wydania: 2015
Format : Książka
Liczba stron: 565
Do kupienia: Gandalf

Autorstwa Sarah J. Maas do tej pory w Polsce ukazało się 5 tomów cyklu ,,Szklany tron" + 4 opowiadania poprzedzające serię oraz dwa ,,Dwór cierni i róż", a na koniec października planowana jest jej kolejna część. ,,Dziedzictwo ognia" to trzeci tom ,,Szklanego tronu".

Celaena Sardothien wyjechała by rzekomo wykonać zadania powierzone jej przez króla. Tak naprawdę szczęśliwa ucieczka udała się tylko dzięki jej przyjacielowi i wsparciu jego ojca. Niestety, Chaol będzie musiał zapłacić za to dość wysoką cenę. Celaena na końcu drugiego tomu odkryła coś, co na pewno zaskoczyło czytelników. Trzeci tom to w większości kontynuacja tej niespodzianki. Nie chcę zdradzać nic więcej, ale z pewnością będziecie zaskoczeni.

Mimo tego, że seria bardzo przypadła mi do gustu, od przeczytania poprzedniego tomu minęły już 4 miesiące. Jakoś tak schodził dzień za dniem, a ja nie mogłam się zdecydować, czy chcę czytać dalsze tomy w tej chwili, czy może lepiej jeszcze trochę poczekać. Korzystając z wolnego weekendu, postanowiłam skusić się na ,,Dziedzictwo ognia".

Trzecią część trzeba już koniecznie czytać po zapoznaniu się z poprzednimi tomami, gdyż inaczej nie sposób zorientować się w fabule. Sporo tutaj spisków, zdrady, zabijania, ale jest też kilka wzruszających, czy zaskakujących momentów. Powieść tak naprawdę aż kipi od przeróżnych emocji. Jej lekturę z całą pewnością nie można uznać za nudną.

,,Dziedzictwo ognia" to powieść, z którą zapoznałam się z ogromną przyjemnością. Już za chwilę zamierzam zapoznać się z czwartym tomem, czyli ,,Królową cieni". Mam nadzieję, że kolejna część również dostarczy mi wiele wrażeń.

Moja ocena: 5/6

1 komentarz: