poniedziałek, 31 lipca 2017

,,W objęciach gwiazd" Oliwia Tybulewicz

Wydawnictwo: Lucky
Data wydania: 2015
Format : Książka
Liczba stron: 320
Do kupienia: Lucky

Książki z tematyką kosmiczną są coraz bardziej popularne. Oliwia Tybulewicz o podobnej fabule opublikowała już w 2015 roku. Czy jej powieść jest warta uwagi?

Rosaline wraz z matką i przybraną ciotką przebywa na statku, który zmierza do celu. Nie ma pojęcia kto był jej ojcem i co się z nim stało. Na statku znajdują się różne miejsca dla ras, lepszych i gorszych. Główna bohaterka w sumie przez przypadek trafia na stypendium do Złotej Republiki, gdzie poznaje prawdę o swojej przeszłości.

Książka jest dość monotonna i ma całkiem wolną akcję, a dodatkowo dość ściśniętą czcionkę i całe strony wypełnione tekstem. Mimo wszystko, czyta się w miarę szybko i z dość sporym zainteresowaniem. Nie ukrywam, że o wiele przyjemniej czytałoby mi się ,,W objęciach gwiazd" gdyby akcja była szybsza, ale nie można mieć wszystkiego.

Sam pomysł na fabułę jest ciekawy i kwestia stylu także nie pozostawia wątpliwości, że autorka naprawdę miała pomysł na tę publikację. Co prawda, pojawia się kilka bardziej przewidywalnych wątków, ale cała lektura i tak zasługuje na uwagę raczej nastoletniego czytelnika.

,,W objęciach gwiazd" Oliwii Tybulewicz to całkiem udana pozycja o ludziach, którzy od 100 lat lecą w statku, który niebawem ma wylądować. Czy na nowej ziemi czeka ich lepsze życie? Jakie niebezpieczeństwa i radości czekają na Rosaline w tej podróży? O tym przekonacie się czytając ,,W objęciach gwiazd" Oliwii Tybulewicz.

Moja ocena: 4/6

Książkę otrzymałam na spotkaniu A może nad morze? Z książką, za co serdecznie dziękuję.


3 komentarze:

  1. Szkoda, że akcja jest taka wolna, ale nie mówię nie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ostatnimi czasy interesuję mnie właśnie taka tematyka, jednak ta wolna akcja chyba by mnie za bardzo męczyła, dlatego raczej jej nie przeczytam.

    OdpowiedzUsuń
  3. Brzmi całkiem ciekawie. Być może kiedyś się skuszę na tę książkę.

    OdpowiedzUsuń