niedziela, 16 lipca 2017

,,Noc w bibliotece" Agatha Christie

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2013
Format : Książka
Liczba stron: 208
Do kupienia: Publicat

Agatha Christie to autorka, której twórczość uwielbiam i mogłabym jej książki czytać w ilości kilka na miesiąc. Cieszę się, że mogłam zapoznać się też z ,,Nocą w bibliotece", którą otrzymałam na spotkaniu A może nad morze? Z książką.

W bibliotece pułkownika Bantry'ego wydarzyła się rzecz niebywała. Odnaleziona została tam bowiem uduszona dziewczyna, której nikt z domowników ani ze służby wcześniej nie widział na oczy! Skąd się tam wzięła, dlaczego została zabita? Na te pytania odpowiedź postara się znaleźć panna Marple, przyjaciółka pani domu. Policja oczywiście też nie próżnuje i sprawdza wszystkie tropy.

Książka ma bardzo dużą czcionkę, więc naprawdę czyta się ekspresowo. Pozycja umiliła mi całą drogę do domu. Choć o wiele bardziej niż pannę Marple wolę Herkulesa Poirot, to w tej książce jej postać bardzo przypadła mi do gustu. Agatha Christie stworzyła naprawdę bardzo ciekawą powieść kryminalną.

Wiemy tylko tyle, że mamy trupa w bibliotece, młodą dziewczynę, która została uduszona. Panna Marple rozpoczyna śledztwo. Są różne tropy, jedne bardziej, drugie mniej mylące, jednak i tak trzeba dojśc do pracy. Jak można się domyślać, uda się to starszej pani w 100%. Tylko z jakiego powodu ta dziewczyna zginęła?

,,Noc w bibliotece" to naprawdę krótki kryminał, który czyta się ekspresowo. Wciąga, sprawia, że też chcemy dowiedzieć się, dlaczego nastolatka została uduszona. Mi np. nie udało się odkryć końcowych motywów, ale może Wy okażecie się lepsi w dedukcji.

Moja ocena: 5/6

Książkę otrzymałam na spotkaniu A może nad morze? Z książką, za co serdecznie dziękuję.

6 komentarzy:

 1. Miałam na razie jedne spotkanie z twórczością Christie i mnie zawiodło, ale na pewno dam jej jeszcze jedną szansę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja jeszcze nie czytałam żadnej książki tejże autorki - aż wstyd. Ale dzięki Twojej recenzji, już wiem od której książki zacząć przygodę z jej twórczością :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeżeli chodzi o Agathe Christie to miałam okazję przeczytać jedynie "12 prac Herkulesa" w gimnazjum i byłam pod wrażeniem jej pomysłu na fabułę. Latka lecą, a ja wciąż nic oprócz tego nie przeczytałam. Musze to nadrobić.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ach, Christie nie można niczego zarzucić :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Na chwile obecną wolę bardziej współczesne kryminały.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie przepadam za kryminałami, ale fajnie, że nieprzewidywalna

  OdpowiedzUsuń