poniedziałek, 5 czerwca 2017

,,Złotowidząca. Księga 1. Ucieczka" Rae Carson

Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 2017
Format: Książka
Liczba stron: 384
Do kupienia: Gandalf

Rae Carson do tej pory była dla mnie zupełnie nie znaną autorką. Postanowiłam jednak zapoznać z zapowiadającą się bardzo nowatorsko jej najnowszą powieścią, noszącą tytuł ,,Złotowidząca".

Lee Westfall już od małego potrafiła wyczuwać złoto. Przyciągało ją, czuła, gdzie się znajduje. O jej darze wiedzieli tylko nieliczni. Gdyby prawda wyszła na jaw, Lee nie miałaby łatwego życia. Niestety, tak się stało i dziewczyna musiała uciekać. Czy łatwo jednak jest zostawić za sobą wszystkie miłe wspomnienia i udać się w nieznane?

Powieść zainteresowała mnie przede wszystkim nowatorską fabułą. Czegoś podobnego ani nie czytałam, ani o czymś takim nie słyszałam. Lee jest także dość nietuzinkową osobą. Wpada na pewien chytry plan, który ma szansę się powieść. Akcja dzieje się w 1849 roku, gdy panowała gorączka złota, a posiadanie niewolników było na porządku dziennym.

Książka wciąga już od pierwszych stron, a z racji tego, że pojawiają się w niej złe charaktery jeszcze bardziej nie można oderwać się od lektury. W pozycji znalazłam jednak dość sporo literówek, które mnie irytowały. Nie wpłynęło to jednak jakoś znacząco na cały odbiór lektury, który oceniam jak najbardziej pozytywnie.

,,Złotowidząca. Księga 1. Ucieczka"  to bardzo ciekawa pozycja z mało zaskakującym zakończeniem, może nie wbijającym w fotel, ale i tak jestem bardzo ciekawa, co wydarzy się w kolejnych tomach.

Moja ocena: 5,5/63 komentarze:

  1. Również jestem ciekawa tej serii :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Słyszałam o tej serii, może w przyszłości będę miała okazję ją przeczytać.

    OdpowiedzUsuń