piątek, 23 czerwca 2017

,,Złota księga bajek. Kraina lodu" Praca zbiorowa

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2017
Format: Książka
Liczba stron: 320
Do kupienia: Gandalf

,,Kraina Lodu" jest na tyle popularna, że ja także postanowiłam dać się porwać temu szaleństwu i zapoznałam się już z kilkoma pozycjami o Annie i Elsie. Tym razem postanowiłam się skusić na ,,Złotą księgę bajek".

Anna i Elsa od dzieciństwa nie miały dobrego kontaktu, a to wszystko przez to, że jedna z sióstr władała lodem i przez przypadek mogła zabić swoją młodszą siostrzyczkę. Ważną rolę w tym zbiorze odgrywa zorza polarna, która pojawia się w większości opowiadań.

Choć niektóre historie były mi znane z innych publikacji (a nie czytałam ich wiele), myślę, że zbiór będzie idealny dla osób, które jeszcze niemal nic nie czytały o tych bohaterkach. Niektóre opowieści są rozbite na kilka rozdziałów, dzięki czemu są one zwięźlejsze i można je przerwać po krótszej chwili czytania.

Mam wszystkie książki z serii ,,Złota księga bajek" i bardzo je sobie chwalę. Mają lekko usztywnianą okładkę, półokrągły grzbiet. Tekstu jest zazwyczaj bardzo mało, a ilustracje zajmują całe strony. Dodatkowo są one bardzo kolorowe i szczegółowe, doskonale współgrają z małą ilością tekstu.

,,Złota księga bajek. Kraina lodu" to bardzo ciekawa publikacja, z którą z chęcią zapoznają się nie tylko osoby znające Annę i Elsę, ale także ci, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tymi bohaterami.

Moja ocena: 5/63 komentarze:

  1. Animację uwielbiam, ale książka nie dla mnie. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Takie piękne wydanie, to aż chciałoby się mieć w swojej biblioteczce.

    OdpowiedzUsuń