czwartek, 22 czerwca 2017

,,Wielkie zawody" Liliana Fabisińska

Wydawnictwo: Papilon
Data wydania: 2017
Format : Książka
Liczba stron: 96
Do kupienia: Gandalf

,,Wielkie zawody" to trzeci tom serii ,,Szkółka jeździecka ,,Kopytko"",  z którym postanowiłam się zapoznać.

Bohaterki, znane nam z poprzednich tomików, coraz lepiej radzą sobie w siodle, a niektóre ich znajome czeka egzamin. Niestety, jeden konik zaczyna chorować, przez co jedna z dziewczyn nie będzie mogła wziąć udziału w wydarzeniu. Czy jednak wszystko dobrze się skończy?

Publikacja przeznaczona jest dla dzieci, które rozpoczynają swoją naukę z czytaniem lub są z nią nieco oswojone. Dzięki dużej czcionce i dość małej ilości tekstu, bajeczkę czyta się naprawdę szybko. Całość uświetniają szare ilustracje.

Serię dobrze czytać w kolejności chronologicznej, gdyż bez znajomości poprzednich tomików, nieco trudno może być nam zorientować się w fabule. Ta część pokazuje, że na przyjaciół zawsze można liczyć, że nawet jeśli coś nam się nie powiedzie, to zawsze możemy to naprawić.

,,Wielkie zawody" to krótka, ciekawa i dość wciągająca pozycja dla miłośników kucyków. Jeśli wolicie powieści dla dorosłych, tej autorki polecam Wam ,,Śnieżynki" lub ,,Córeczkę".

Moja ocena: 5/6


3 komentarze:

  1. Dla fanów kucyków to na pewno pozycja obowiązkowa.

    OdpowiedzUsuń
  2. Powiem szczerze, że lubię książki o jeździectwie i w pewnym momencie kupowałam wszystkie serie książek, które tylko wpadły mi w oczy. Dużo jest takich dla dzieci i w pewnym momencie zapytałam siebie, czy nie jestem już ciut za stara na takie pozycje? No, bo wiek 24 lata, to już chyba trochę lekka przesada ;D

    OdpowiedzUsuń