sobota, 3 czerwca 2017

,,Umarli nie kłamią" J. T. Ellison

Wydawnictwo: Harper Collins
Data wydania: 2015
Format : Książka
Liczba stron: 368
Do kupienia: Gandalf

J. T. Ellison znana jest bardziej z dwóch pozycji, w których napisała jedno z trzech opowiadań we współpracy z Ericą Spindler i Alex Kavą. W Polsce ukazał się jednak także jej 4-tomowy cykl z porucznik Taylor Jackson.

Taylor jest w głębokiej rozpaczy. Po tym, co stało się w poprzednim tomie, nie może pogodzić się ze stratą przyjaciółki, a dodatkowo z nerwów straciła głos. Przeszkoda leży tylko w jej umyśle. Po namowach przyjaciela postanawia udać się do jego posiadłości, by odzyskać siły. Zdaje sobie sprawę z tego, że bohater jest w niej zakochany, a ona jest przecież zaręczona. Jak by tego było mało, na miejscu podobno straszą duchy...

Ten tom koniecznie trzeba czytać po ,,Grze w zabijanie", a nie na odwrót, gdyż nie będzie wiadomo, o co chodzi. Bardzo ciekawym wątkiem były tutaj duchy, które straszyły w posiadłości. Zdecydowanie dodało to nuty świeżości całej opowieści. Dodatkowo cała zagadka kryminalna także zasługuje na uwagę.

W książki J. T. Ellison początkowo bardzo trudno się wciągnąć, gdyż akcja jest raczej powolna. Jeśli jednak przetrwamy pierwsze kilkadziesiąt stron, nie można się od nich oderwać. Co prawda, każda publikacja dotyczy innej sprawy, ale życie głównych bohaterów toczy się dalej, więc polecam czytać w kolejności wydawania.

,,Umarli nie kłamią" to czwarty tom serii z porucznik Taylor Jackson. Polecam miłośnikom niespiesznych, a zarazem po pewnym czasie bardzo wciągających fabuł.

Moja ocena; 5/6

5 komentarzy:

 1. Książkę czytałam i bardzo mi się podobała.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pamiętam, że mnie wciągnęła ta część serii.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeszcze nie znam tej serii. Z pewnością warto to zmienić :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie za bardzo lubię, gdy ksiażki są wydawane w tomach, bo się gubię, jeżeli nie znam pierwszej części, więc póki co sobie odpuszczam.
  kruczegniazdo94.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń