niedziela, 11 czerwca 2017

,,To, co najważniejsze" Małgorzata Rogala

Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 2012
Format : Książka
Liczba stron: 240
Do kupienia: Gandalf

Małgorzata Rogala zasłynęła przede wszystkim cyklem kryminalnym, rozpoczynającym się od ,,Zapłaty". Wcześniej jednak wydała inne pozycje, a jedną z nich jest ,,To, co najważniejsze".

Marta z miłością swojego życia rozstała się ponad 20 lat wcześniej. Nie rozumiała motywów postępowania ukochanego. Przecież była z nim w ciąży! Po latach zupełnie przypadkowo jest klientem kancelarii, w której pracuje. Para postanawia sobie wszystko wyjaśnić.

Szczerze przyznam, że jest to jedna z pierwszych książek autorki i, niestety, dość słaba w stosunku do tych najnowszych publikacji. Niemniej, widać, jak wielką przemianę pisarską przeszła Małgorzata Rogala. Książka nie jest zła, można ją przeczytać, ale mimo dość dużej czcionki czyta się dość wolno.

Tematem przewodnim jest swego rodzaju trójkąt miłosny i pokazanie, jak urażona duma może wpłynąć na losy bliskich nam osób. Jest to dość lekka pozycja, jednak porusza wiele ważnych tematów, o których nie chcę wspominać, by nie zdradzić najważniejszego wątku fabularnego.

,,To, co najważniejsze" to pozycja idealna na wolne popołudnie. Nie jest to pozycja z tych, od których nie można się oderwać, ale przyjemnie spędzicie z nią kilka godzin swojego życia.

Moja ocena: 4/6

4 komentarze:

 1. Zapisuję sobie ten tytuł. Może mi się spodobać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Książkę czytałam i pamiętam, że przypadła mi do gustu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapisuję tytuł :) w wolnej chwili sięgnę ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Raczej jej nie przeczytam. Nie mam czasu na takie powiastki.

  OdpowiedzUsuń