czwartek, 8 czerwca 2017

,,Misia i jej mali pacjenci. Weterynarz z Lipowej Kliniki" Aniela Cholewińska-Szkolik

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2017
Format: Książka
Liczba stron: 48
Do kupienia: Tania Książka

,,Misia i jej mali pacjenci" to kolejna seria, w której Misia rozumie mowę zwierząt. Czy jest równie udana jak np. ,,Zosia i jej ZOO"?

Doktor Misia rozumie mowę zwierząt i razem ze swoim psim przyjacielem zajmuje się najbardziej potrzebującymi. W tej pozycji mała weterynarz będzie musiała zająć się wymagającym pomocy wróbelkiem, wiewiórką i jeżem. Czy naprawdę jest w stanie im pomóc?

Książeczka została wydana w dość dużym raczej kwadratowym formacie w sztywnej okładce. Ma cienkie śliskie strony. Tekst zajmuje dość sporo miejsca, jednak ważną rolę odgrywają tutaj bardzo ładne, raczej pastelowe ilustracje, które czasami zajmują nawet całą stronę.

Tak naprawdę wątek z rozumieniem mowy zwierząt opiera się na tym, że Misia podsumowuje, co usłyszała od swojego psiego pomocnika lub rannego. Nieco mnie ta część zawiodła, gdyż liczyłam na prawdziwe dialogi między małą panią weterynarz a zwierzętami. Niemniej, dziecko powinno być zadowolone z lektury.

,,Misia i jej mali pacjenci" to niewątpliwie cenna seria dla dzieci, które dzięki tej pozycji przekonają się, że los mniejszych zwierząt nie powinien być nam obojętny.

Moja ocena: 5/6

Za egzemplarz dziękuję księgarni 

4 komentarze:

  1. Wygląda na ciekawą lekturę dla dzieci :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie znam tej serii, ale jestem urzeczona pięknymi ilustracjami zawartymi w powyższej książeczce i muszę koniecznie ją nabyć.

    OdpowiedzUsuń
  3. Nie miałam jeszcze przyjemności poznania Misi, więc może wypadałoby to nadrobić. :)

    OdpowiedzUsuń