środa, 28 czerwca 2017

,,Kształty", ,,Liczby", ,,Pory roku", ,,Zwierzęta"

Książki w całości kartonowe z zaokrąglonymi rogami doskonale sprawdzają się w przypadku dzieci od 1 do 3 lat. Dziś przedstawię Wam 4 bardzo kolorowe pozycje.,,Kształty" to pozycja, która zawiera takie kształty jak koło, trójkąt, kwadrat, serce i gwiazdę. Jak widać, oprócz trzech podstawowych mamy także dwa inne, które mogą się przydać dziecku np. podczas rysowania. Jak możecie zobaczyć na poniższych grafikach, jeden kształt zajmuje jakby dwie strony. Po lewej jest pokazany i podpisany, natomiast po prawej został wykorzystany na kolorowej ilustracji. Publikacja nie jest bardzo skomplikowana, ma naprawdę grube kartonowe strony, jest bardzo kolorowa i z czystym sumieniem mogę ją polecić np. na prezent.
Pozycja ,,Liczby" zawiera liczby od 1 do 9, jedna liczba to jedna strona. Tak, jak ,,Kształty", ma bardzo grube kartonowe strony i zaokrąglone rogi. Doskonale sprawdzi się w przypadku dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją naukę liczenia. W środku znajdują się znane postaci - Dumbo, Kubuś Puchatek, kaczka Daisy, siedem krasnoludków, Olaf, więc naprawdę jest w czym wybierać. Może dzięki bajkowym postaciom dziecko odkryje swój ulubiony utwór :)
,,Pory roku" to książeczka, w której pierwsze skrzypce pod względem ilustracji gra Myszka Miki i przyjaciele. Każda pora roku to rozkładane dwie strony, które zawierają naprawdę króciutkie wierszyki. Na końcu jest zestawienie czterech pór obok siebie i pokazanie, że bardzo fajnie, że wszystko się zmienia. Tekst nie jest skomplikowany, jest bardzo łatwy do zapamiętania, a ilustracje bardzo dobrze oddają naturę poszczególnych pór roku. Podobnie, jak ,,Kształty" i ,,Liczby" ma bardzo grube kartonowe strony i zaokrąglone rogi.
,,Zwierzęta" to pozycja, w której krótko poczytamy o śwince, prosiaczku, osiołku, kaczuszce, krowie, kogucie i kurze. Podobnie, jak w przypadku pozycji ,,Pory roku" tak też tutaj dużą rolę odgrywają bajkowe postacie z Myszką Miki i przyjaciółmi. W krótkich dwy-czterolinijkowych wierszach zostały ukazane cechy charakterystyczne wymienionych wcześniej zwierząt. Dzięki temu dziecko ma możliwość dowiedzenia się o nich pierwszych faktów. Książeczka ma kartonowe strony i zaokrąglone rogi.


Za egzemplarze dziękuję Ameet


2 komentarze:

  1. Świetne, przydatne książeczki. Bardzo mi się podobają.

    OdpowiedzUsuń