piątek, 9 czerwca 2017

,,Deniwelacja" Remigiusz Mróz

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2017
Format: Książka
Liczba stron: 496
Do kupienia: Tania Książka

Remigiusz Mróz ma na swoim literackim koncie już ponad dwadzieścia pozycji i kilka opowiadań w zbiorowych wydaniach. ,,Deniwelacja" jest czwartym tomem serii z komisarzem Forstem.

Obecnie niemal nikt nie wie, gdzie przebywa komisarz Forst, a jego obecność byłaby niezastąpiona, gdyż dochodzi do kolejnych morderstw. Sprawca zdaje się pozostawać nieuchwytny, jednak każdy tak naprawdę musi kiedyś popełnić błąd... Czy Forst się odnajdzie? W jaki sposób policja zdoła zatrzymać mordercę, a może wcale nie dojdzie do rozwiązania tej sprawy?

Książka jest bardzo ciekawa i tak, jak poprzednie trzy tomy serii, podobały mi się, ale do ulubionych pozycji autora było im daleko, tak ,,Deniwelacja" wywarła na mnie naprawdę spore wrażenie. Akcja wciąż pędzi, narracja jest z kilku punktów widzenia, rozdziały urywają się w najciekawszych momentach. 

W tej powieści naprawdę sporo się dzieje i choć myślałam, że seria skończy się na trylogii, to czwarty tom przeczytałam z olbrzymią przyjemnością. Zakończenie jest tak wstrząsające i zaskakujące, że nie mogę doczekać się kontynuacji, która z pewnością się ukaże, gdyż Remigiusz Mróz nie kończy serii na czterech tomach.

,,Deniwelacja" to jedna z nowości, w której początkowo niektóre wątki mogą wydawać nam się niepotrzebne, będziemy zastanawiać się, co przyświecało autorowi w ich stworzeniu, by ostatecznie połączyć to wszystko w jedną zgrabną całość. ,,Deniwelacja" to taka pozycja, którą koniecznie trzeba czytać po zapoznaniu się z poprzednimi tomami.

Moja ocena: 5,5/6


Za egzemplarz dziękuję księgarni 

4 komentarze:

 1. Ja jeszcze nie czytałam poprzednich tomów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Awiolu, ja ciągle liczę, że nadrobisz. :D

   Martyna, dzięki za recenzję! :)

   Usuń
 2. Musze się w końcu skusić i zabrać za ksiażki tego autora, ponieważ aż czuję ten powszechny zachwyt jego twóczością.

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię twórczość Remigiusza. Ma w sobie to ''coś''. Tylko jak na razie z wolnym czasem u mnie krucho, więc muszę odłożyć czytanie tej książki na inny okres.

  OdpowiedzUsuń