środa, 7 czerwca 2017

,,Czerwień Jarzębin" Katarzyna Michalak

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2017
Format: Książka
Liczba stron: 304
Do kupienia: Tania Książka

,,Czerwień Jarzębin" to drugi tom trylogii Katarzyny Michalak. Szczerze przyznam, że byłam go bardzo ciekawa, gdyż autorka pisze książki dla kobiet.

Po bardzo wstrząsającym i zagadkowym zakończeniu ,,Leśnej Polany", nie mogłam doczekać się jej kontynuacji. Na szczęście ten tom wiele wyjaśnia. Rodzina Prado i ich najbliżsi znów są w niebezpieczeństwie. Czy czarne chmury krążące nad bohaterami w końcu odejdą w cień?

Mam wrażenie, że wszystkie książki tej autorki należą do kategorii bestsellery. Nie jest to jednak pierwsza pozycja, w której Katarzyna Michalak wyprzedza fakty, co niezmiennie irytuje. Wolałabym na bieżąco dowiadywać się, co się właśnie wydarzy.

Ta książka nie jest aż tak okrutna pod względem treści jak ,,Leśna Polana". W ,,Czerwieni Jarzębin" pojawia się za to jeszcze więcej zaskakujących i gwałtownych zwrotów akcji, trzymania czytelnika w napięciu. Czasem miałam wrażenie, że nieszczęść spadających na rodzinę Prado jest za dużo. W końcu nie wszystkie tragedie muszą spotkać właśnie ich...

Nie mogę powiedzieć, by była to jakaś wybitna lektura, jednak całkiem przyjemnie spędziłam z nią czas. Jest to idealna powieść na kilka godzin, od której ciężko się oderwać. Drugi tom znów ma wstrząsające zakończenie. Coś czuję jednak, że wszystko i tak dobrze się skończy, a ostatnie zdania mają spowodować, że czytelnicy będą wyczekiwać zwieńczenia serii.

,,Czerwień Jarzębin" to wciągająca kontynuacja ,Leśnej Polany", którą należy czytać właśnie w tej kolejności. Zapoznajcie się z nią, jeśli jesteście ciekawi jak potoczą się dalsze losy braci Prado i trzech przyjaciółek.

Moja ocena: 4,5/6


Za egzemplarz dziękuję księgarni 

4 komentarze:

  1. Pani Michalak jest mistrzynią w serwowaniu swoim bohaterom wszystkich możliwych dramatów. Niemniej jestem ciekawa tego tomu, więc cieszę się, że czeka już na półce.

    OdpowiedzUsuń
  2. Wiele się tej autorce czasami zarzuca, a ja bardzo sobie cenię jej prozę. Lubię takie ciepłe, a jednocześnie dramatyczne powieści. Mam na liście do przeczytania :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Mam tę książkę u siebie na półce, ale nie wiedziałam, że jest to kontynuacja ,,Leśnej polany'', dlatego najpierw muszę rozejrzeć się za pierwszym tomem.

    OdpowiedzUsuń