czwartek, 11 maja 2017

,,Zło" Heather Graham

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2014
Format: Książka
Liczba stron: 304
Do kupienia: Gandalf

Mimo tego, że Heather Graham ma na swoim koncie pisarskim ponad 70 pozycji, do tej pory udało mi się zapoznać zaledwie z garstką jej powieści. Bardzo lubię jednak te z duchami w tle, a ,,Zło" jest jedną z nich.

Alistair został oskrżony o zamordowanie dziewczyny, która było jego partnerką, a zarazem chciała otrzymać rolę w tworzonym filmie. Nikt nie wierzył chłopakowi, że była tam postać w kostiumie bez twarzy. Ojciec podejrzanego postanowił poprosić o pomoc Ekipę Łowców, której członkowie umieli porozumiewać się ze zmarłymi. Czy duchy miały rzucić nowe światło na tę sprawę?

Na książkę miałam ochotę już od dość dawna, dlatego bardzo ucieszyłam się, gdy udało mi się ją kupić w promocyjnej cenie. Jak większość książek autorki została wydana w sztywnej oprawie z dość małą czcionką, ale mimo wszystko czyta się dość szybko. Chyba miałam względem tej książki zbyt duże oczekiwania, bo czuję się nieco zawiedziona.

Wątek kryminalny został przeprowadzony niemalże bezbłędnie. Co jakiś czas wychodzą na jaw nowe fakty, a zabójca jest nieznany do samego końca. Akcja, moim zdaniem, była odrobinę za wolna. Dodatkowo pojawia się wątek miłosny, którego zwieńczenie możemy podejrzewać już od samego początku.

Ekipa Łowców to szczególna grupa FBI, której członkowie potrafią nawiązać relację ze zmarłymi, widzą ich, mogą z nimi rozmawiać. W tym tomie jeszcze jedna bohaterka posiada tę szczególną umiejętność. Zdecydowanym atutem tej serii jest to, że nie trzeba czytać poszczególnych tomów po kolei.

,,Zło" to całkiem dobra pozycja w dorobku autorki, z którą można zapoznać się w wolne popołudnie. Jeśli jesteście ciekawi kto zabił i dlaczego, jaką rolę odgrywają w tym waśnie sprzed lat i czy duchy faktycznie okazały się pomocne, zapoznajcie się z tą lekturą.

Moja ocena: 4,5/65 komentarzy:

 1. Dobrze, że wątek kryminalny jest dobrze poprowadzony. Niezła okładka.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja tej autorki nie kojarzę, ale zapewne dlatego, że nie zaczytuje się w powieściach kryminalnych :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytałam żadnej powieści tej autorki, aczkolwiek nieraz gdzieś przemknęło mi gdzieś jej nazwisko. Po Twojej recenzji, wiem już że sięgnę po jej książki. Tematyka wydaje się bardzo ciekawa, ale to bardzo.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czuję się zaintrygowana tą książką i chyba się na nią skuszę.

  OdpowiedzUsuń