niedziela, 14 maja 2017

,,Tajemnica starego mistrza. Kroniki Wardstone" Joseph Delaney

Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 2015
Format: Książka
Liczba stron: 376
Do kupienia: Gandalf

,,Kroniki Wardstone" to w całości wydana w Polsce 13-tomowa seria przeznaczona dla młodszych czytelników. Jej niewątpliwą zaletą jest to, że kolejne tomy pochłania się z prędkością światła.

Zima zbliża się nieubłaganie. Tom niebawem będzie musiał przenieść się ze swoim mistrzem stracharzem do jego zimowrgo domu. Dodatkowo z ojcem chłopca nie jest dobrze, Alice miewa momenty, gdy się na niego bardzo denerwuje, a do tego wszystkiego stracharza odwiedza tajemniczy Morgan.

W chwili obecnej przy trzecim tomie nie robię sobie długich przerw między tomami, gdyż akcja jest dość śpieszna, a fabuła nie nudzi. Zazwyczaj jednak gdy dotrę do końca powieści zapominam co było na jej początku... Seria może niezbyt zapada w pamięć pod względem szczegółów, ale ogólny zarys pozostaje na dłużej.

Książki z tomu na tom stają się coraz obszerniejsze, co cieszy. Rozdziały są raczej krótkie, a język przystępny. Fabuła jest lekko fantastyczna, pojawiają się magiczne istoty, całkiem sporo się dzieje. Moim zdaniem, seria jak najbardziej zasługuje na uwagę.

,,Tajemnica starego mistrza. Kroniki Wardstone" to trzeci tom serii, który trzeba czytać po zapoznaniu się z poprzednimi częściami. Choć seria jest przeznaczona dla nastoletnich czytelników, może spodobać się także nieco starszym osobom.

Moja ocena: 5/6

2 komentarze: