poniedziałek, 15 maja 2017

,,Szukam Cię, Zoe" Alyson Noel

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2017
Format: Książka
Liczba stron: 280
Do kupienia: Gandalf

Ponad pół roku temu zapoznałam się z powieścią ,,Greckie wakacje" Alyson Noel, która bardzo mi się spodobała. Postanowiłam zapoznać się też z niedawno wydaną ,,Szukam Cię, Zoe".

16-letnia Zoe zmarła prawie rok temu. Jej 14-letnia siostra i rodzice nie bardzo mogą otrząsnąć się po tej tragedii. Chłopak Zoe po niemal roku od tragicznych wydarzeń ofiarowuje jej siostrze pamiętnik należący do zmarłej. Czy dzięki niemu Echo zrozumie jakie motywy kierowały Zoe? Czy morderca zostanie w końcu skazany?

Książka należy do serii Uwaga! Młodość, która bardzo mi się podoba. Są to raczej lekkie czytadła z jakimś ważniejszym wątkiem, przeznaczone dla nastoletniego czytelnika. Nie wszystkie mają jakieś głębsze przesłanie, ale faktem jest, że przyjemnie się je czyta. Nie są to zbyt obszerne pozycje, a dodatkowo mają dość dużą czcionkę.

Powieść opowiada o stracie najbliższej osoby, o rozpaczy, ale także o tym, że zacofana Echo chciała stać się przebojową Zoe. Trochę brakowało mi głębszych i bardziej obszernych zapisów z pamiętnika, ale w sumie był on tylko dodatkiem i uzupełniał zdarzenia z przeszłości.

,,Szukam Cię, Zoe" to pozycja, z którą warto się zapoznać w wolnej chwili. Lektura nie zajmuje dużo czasu, a warto dać szansę tej serii. Książki nie są ze sobą powiązane, więc nie trzeba je czytać w jakiejś szczególnej kolejności.2 komentarze:

  1. Polecę mojej kuzynce. Powinna się jej spodobać.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie znałam tej serii, ale widzę, że warto przyjrzeć jej się bliżej.

    OdpowiedzUsuń