środa, 17 maja 2017

,,Spirit Animals. Upadek Bestii. Spalona ziemia" Victoria Schwab

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2017
Format: Książka
Liczba stron: 240
Do kupienia: Gandalf

,,Spirit Animals" w pierwotnym założeniu miało być 7-tomowym cyklem. Tymczasem na rynku jest już 9 tomów i to jeszcze nie koniec.

Abeke, Conor, Meilin i Rollan musieli rozdzielić się na dwie grupy, by każde z nich mogło realizować swoją misję. Jak to zwykle bywa, w obu przypadkach czekały na nich problemy, którym musieli sprostać. Czy dadzą radę? Dodatkowo pojawiają się tajemnicze osoby w czerwonych płaszczach. Kim są i czy można ich uznać za sprzymierzeńców, czy za wrogów?

Pierwsze siedem tomów serii bardzo mi się podobało i na tym bym zakończyła moją przygodę z tym cyklem, gdyby nie dodatek pod nazwą ,,Upadek Bestii". Z przykrością muszę stwierdzić, że lektura tych pozycji nie sprawia mi przyjemności, czytam niejako z przymusu, bo jestem ciekawa co wydarzyło się później, ale tak naprawdę te tomy są pisane na siłę. Siedmiotomowa seria w zupełności by wystarczyła.

Tak jak w przypadku planowanego cyklu, w przypadku dodatku także każdy tom należy do innego autora. Tym razem miałam okazję zapoznać się z piórem Victorii Schwab, które w jakimś stopniu przypadło mi do gustu. Niemniej, historia jest nieco naciągana, tomy nie są zbyt obszerne, więc czyta się je szybko.

,,Spirit Animals. Upadek Bestii. Spalona ziemia" to już dziewiąty tom serii Spirit Animals, który ma takie zakończenie, że na pewno będą dalsze tomy. Pewnie się z nimi zapozna, choć poziom jest raczej umiarkowany.

Moja ocena: 4,5/6

2 komentarze:

  1. Ta seria jest dość obszerna jak widzę.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie mam w planach tej serii, ale może komuś ją polecę.

    OdpowiedzUsuń