wtorek, 9 maja 2017

,,Pieśń o Sowie" Jarosław Górski

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2017
Format: Książka
Liczba stron: 48
Do kupienia: Egmont

,,Pieśń o Sowie" to kolejna pozycja z serii Poczytaj ze mną, z którą miałam okazję się zapoznać.

Na początku zostało wyjaśnione, co to jest epos. Następnie w tym gatunku została napisana książka. Język jest nieco starodawny, zawiły, nie sądzę, by dzieci dobrze zrozumiały, o czym jest ta lektura. Publikacja opowiada o niedźwiedziu, który chciał by ptaki pracowały na niego dzień i noc. Latające stworzenia postanowiły się jednak zbuntować.

Jak już wspomniałam, język moim zdaniem jest za trudny dla małych czytelników. Niektóre sformułowania dla mnie były niezrozumiałe, a co dopiero dla kilkulatka. Zgodnie z informacjami ze strony wydawnictwa, książka jest przeznaczona dla dzieci do lat 6.

Na sporą uwagę zasługują z kolei piękne pastelowe ilustracje, które niekiedy wypełniają całe strony, ale często są też dodatkiem do tekstu na poszczególnych stronach. Czcionka jest dość duża, całość napisana wierszem. Wydanie jest w miękkiej oprawie w dość dużym formacie.

,,Pieśń o Sowie" to niewątpliwie pozycja z morałem, by nie za bardzo szarżować. Pokazuje, że każde działanie ma swoje konsekwencje. Nie podobał mi się moment, w którym Miś chciał jeść pieczone ptaki. Mnie ta pozycja nieco zawiodła zbyt trudnym słownictwem, ale sami zdecydujcie, czy chcecie się z nią zapoznać.

Moja ocena: 4/6
Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Egmont.


2 komentarze:

  1. Lubię historie z morałem, ale szkoda, że słownictwo takie trudne.

    OdpowiedzUsuń