środa, 3 maja 2017

,,Pierworodna" Tosca Lee

Wydawnictwo: IUVI
Data wydania: 2017
Format: Książka
Liczba stron: 384
Do kupienia: AKsiążka

Od zapoznania się z pierwszym tomem, czyli ,,Potomkami", minęło już pół roku. Czy kontynuacja była tak samo dobra jak początek serii?

Główna bohaterka za wszelką cenę musi znaleźć pamiętnik należący do hrabiny Batory, gdyż jej dobry znajomy jest w niebezpieczeństwie. Szczerze mówiąc, jeśli dziewczyna nie odnajdzie zapisków Luca zginie. To jednak jeszcze nie koniec problemów tej pary. Audra trafia na ślad czegoś, co było głównym powodem dlaczego wymazała sobie pamięć. Czy zdoła zachować to w tajemnicy przed wrogami?

Pół roku to jednak dość długa przerwa, biorąc pod uwagę, że w tym czasie czytałam też inne lektury. Początkowo nie za bardzo pamiętałam o czym byli ,,Potomkowie", ale krótkie przypomnienie fabuły i pierwsze strony pozwoliły mi na nowo zagłębić się w poszukiwanie zaginionego pamiętnika hrabiny Batory.

W tej części także akcja pędzi do przodu. Bohaterowie nieustannie są narażeni na niebezpieczeństwo, a teraz muszą zatroszczyć się nie tylko o siebie. Wciąż zagadką pozostaje kto jest Historykiem. Prawda zarówno dla bohaterów, jak i czytelników z pewnością okaże się zaskakująca. Jak podkreśla autorka, niemal wszystkie miejsca opisane w powieści istnieją naprawdę.

Dzięki prostemu i bardzo plastycznemu językowi Tosci Lee, a dodatkowo już wspomnianej szybkiej akcji publikację czyta się naprawdę szybko. Polecam zapoznawanie się od razu z oboma tomami, gdyż pamiętam, że po zakończeniu ,,Potomków" nie mogłam się doczekać lektury kontynuacji.

,,Pierworodna" odkrywa przed nami wiele tajemnic. Nie mam pojęcia, czy to koniec serii, ale wiele wskazuje na to, że właśnie tak jest. Cykl spodoba się miłośnikom historii, ale także tym, którzy lubią niecodzienne postacie i tajemnice sprzed lat.

Moja ocena: 5,5/6

Za książkę dziękuję Wydawnictwu IUVI


2 komentarze:

  1. Polecę ten cykl mojej siostrze. Powinien się jej spodobać.

    OdpowiedzUsuń
  2. Widziałam w nowościach i zastanawiam się nad lekturą :)

    OdpowiedzUsuń