wtorek, 16 maja 2017

,,Najmroczniejszy sekret" Alex Marwood

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2017
Format: Książka
Liczba stron: 416
Do kupienia: Albatros

Alex Marwood to pseudonim brytyjskiej pisarki, której w Polsce ukazały się trzy pozycje, jednak jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki.

Świętowanie 50 urodzin musi być huczne. Tak też obchodził je ojciec czterech córek - dwóch z pierwszego małżeństwa oraz 3-letnich bliźniaczek. To właśnie wtedy doszło do tragedii. Coco zaginęła bez wieści. Mija czas, jubilat umiera, a świadkowie zdarzenia mogą na nowo przedstawić swoją wersję zdarzeń.

Rozdziały z przeszłości i teraźniejszości przeplatają się ze sobą. Mamy także do czynienia ze wspomnieniami wszystkich członków przyjęcia. Tak naprawdę możemy podejrzewać co się stało, jednak dopiero epilog wszystko wyjaśnia. Rozdziały są raczej krótkie, jednak czcionka jest dość drobna. Mimo wszystko, czyta się dość szybko.

Najnowsza powieść Alex Marwood ma także wątek robotników z Polski, których autorka ukazuje w dobrym świetle. Książka ukazuje, do czego zdolne są niektóre osoby, by zrealizować swoje chore marzenia. Dużą uwagę zwrócono na tło społeczne i warstwę obyczajową, akcja nie jest też zbyt śpieszna.

,,Najmroczniejszy sekret" to wciągająca pozycja, z którą można się zapoznać w jeden dzień. Wciąga już od pierwszych stron. Choć tak naprawdę możemy domyślać się, co się stało, pojawia się kilka zaskakujących faktów z przeszłości.

Moja ocena: 5,5/6

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu3 komentarze:

  1. Trochę zaskoczyło mnie zakończenie. Niebawem opublikuję swoją recenzję.

    OdpowiedzUsuń
  2. Książka zapowiada się intrygująco. Rozejrzę się za nią. :)

    OdpowiedzUsuń