poniedziałek, 22 maja 2017

,,Moje bajeczki o lokomotywach" Rev. W. Awdry

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2017
Format: Książka
Liczba stron: 128
Do kupienia: Egmont

,,Moje bajeczki o lokomotywach" szczególnie spodobają się miłośnikom serii ,,Tomek i przyjaciele", ale także tym, którzy lubią lokomotywy.

Głównym bohaterami są, przede wszystkim, Tomek i inne lokomotywy. W książeczce znajduje się 9 dość krótkich opowiadań z morałem. Dzięki nim dziecko dowie się, że trzeba pomóc osobom w potrzebie, nie można się z nikogo wyśmiewać, trzeba mówić gdy mamy jakiś problem, nie można nikogo skazywać na ostracyzm i osądzać go po pozorach.

Publikacja została wydana w dość małym kwadratowym formacie z usztywnianą okładką. Tekst nie jest jednolicie rozmieszczony, czasem zdarzają się obrazki na 1,5 strony. W stosunku do książeczki o Bobie z tej serii, tutaj tekstu jest mniej. Czcionka jednak pozostaje tak samo duża i wyraźna.

Bardzo lubię książeczki z morałem, a seria ,,Moje bajeczki" się do nich zalicza. Dodatkowo dziecko może poczytać o przygodach swoich ulubionych bohaterów, co dodatkowo powinno je zachęcić do lektury.

,,Moje bajeczki o lokomotywach" to bardzo ciekawa pozycja zarówno dla miłośników serii, jak i osób, które dopiero rozpoczynają swoją czytelniczą przygodę z Tomkiem i jego przyjaciółmi.

Moja ocena: 5/6Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Egmont.


4 komentarze:

  1. Książeczka czeka na półce, bo na razie czytamy przygody Maszy i Niedźwiedzia. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękne ilustracje. Zawartość zapewne tez interesująca.

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo ładne wydanie,książeczka też z pewnością godna uwagi :)

    OdpowiedzUsuń