piątek, 19 maja 2017

,,Masza i Niedźwiedź. Leśne szablony" Tomasz Klonowski

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2017
Format: Książka
Liczba stron: 16
Do kupienia: Egmont

,,Masza i Niedźwiedź. Leśne szablony" to pozycja, do której byłam średnio przekonana, ale postanowiłam sprawdzić, jak wygląda w rzeczywistości i nie żałuję.

Książka ma wszystkie sztywne strony, dodatkowo łączona jest kołowrotkiem. Rozkładana jest jakby na trzy. W części środkowej znajdują się postaci do odrysowania. Pod spód podkładamy kartkę, rysujemy kontury i mamy daną postać. Dodatkowo jest ona szerzej omówiona na dwóch stronach.

Podczas odrysowywania trzeba bardzo uważać, żeby nie przyduszać za mocno długopisu, bo bywa, że odbija się to na kolejnym szablonie.Dodatkowo kartki są śliskie, więc nawet jak wyjedziemy trochę poza kontur długopisem, to łatwo da się to zmazać. Choć może nie wyglądać, po odrysowaniu zaznaczonych kształtów, naprawdę widzimy, z którą postacią mamy do czynienia.

Pozycja jest naprawdę bardzo starannie wykonana i za cenę 25 złotych naprawdę się w nią zaopatrzyć. Szablony można przecież wykorzystywać wielokrotnie, można pokusić się nawet o teatrzyk lalek na patyczkach. Możliwości jest wiele, a dziecko na pewno będzie zadowolone.

,,Masza i Niedźwiedź. Leśne szablony" to naprawdę wartościowa pozycja, która przypadnie do gustu nie tylko młodym plastykom. Naprawdę polecam, gdyż jestem z niej szczerze zadowolona.

 Moja ocena: 5,5/6

Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Egmont.

3 komentarze:

  1. Też przyszły do nas dwie książki z Maszą i Niedźwiedziem, ale wybrałam dla Jasia inne tytuły, bo do tego jest jeszcze za mały. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Skoro polecasz to i ja będę polecać.

    OdpowiedzUsuń