sobota, 20 maja 2017

,,Masza i Niedźwiedź. Czytam i układam"

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2017
Format: Książka
Liczba stron: 10
Do kupienia: Egmont

Puzzle uwielbiam od zawsze i dzieci w większości przypadków też je lubią. Można więc połączyć przyjemne z pożytecznym i czytając o ulubionych bohaterach, układać ich podobiznę.

W publikacji jest pięć 30-elementowych puzzli. Na pierwszym z nich jest Masza ze swoimi znajomymi - wilkami, królikiem, wiewiórką, Niedźwiedziem, Niedźwiedzicą, Pingwinem, pandą, jeżem. Na kolejnych na lewej kartce jest krótki opis danego bohatera, a obok puzzle do ułożenia.

Historie nie łączą się ze sobą, są to raczej krótkie charakterystyki poszczególnych postaci. Książka jest ciężka i wydana w naprawdę sztywnej oprawie, kartki są podwójnie kartonowe. Za duży plus uważam to, że po zdjęciu puzzli na miejscu do ułożenia nie jest biała plama, tylko obrazek, który puzzle prezentują. Dzięki temu kilkuletnie dziecko z większą łatwością ułoży obrazek.

Cena może być dla niektórych zbyt wysoka, bo to jednak 35 złotych, niemniej koszt jednych puzzli to też co najmniej 5-7 złotych. Tutaj mamy wszystko w jednym miejscu, a dodatkowo starannie wykonane.

,,Masza i Niedźwiedź. Czytam i układam" to połączenie szerszej charakterystyki bohaterów z naprawdę barwnymi, dużymi, kolorowymi i dokładnymi puzzlami, które przetrwają sporo czasu. Myślę, że to idealna pozycja nie tylko dla miłośników tytułowej dwójki.

Moja ocena: 5,5/6Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Egmont.
2 komentarze:

  1. Cena nie jest taka zła. Na prezent to idealny pomysł.

    OdpowiedzUsuń
  2. Mamy tę książeczkę - jest świetna. :)

    OdpowiedzUsuń