niedziela, 7 maja 2017

,,Księżniczka Celestia i lato królewskich fal" G.M. Berrow

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2017
Format: Książka
Liczba stron: 160
Do kupienia: Egmont

My Little Pony to bardzo popularna seria, która ma wiele wielbicielek. Choć to dopiero początek mojego zapoznawania się z kucykami, jestem zadowolona z lektury ,,Księżniczka Celestia i lato królewskich fal".

Księżniczka Celestia musiała udać się do swojej przyjaciółki Di, która poprosiła ją o pomoc. Na miejscu dowiedziała się, że tamta spodziewa się ataku groźnych stworzeń, do którego chciała przygotować swoich uczniów. Niestety, oni zupełnie nie pojmowali niezbędnych zaklęć. Czy tak było naprawdę? A może to po prostu Di miała względem nich złe podejście?

Z racji tego, że nie jestem za bardzo obeznana w bohaterach serii, początek był dla mnie nieco ciężki. Bardzo szybko jednak zorientowałam się, kto jest kim i co jest główną myślą fabularną. Książka ma całe strony wypełnione tekstem, a na końcu znajduje się kilkanaście stron z zadaniami - napisz pocztówkę, wykreślanka, narysuj falę i jeszcze kilka innych. Są one niezwykle różnorodne, nawiązują do treści książki i rozwijają zdolności dziecka.

Fabuła tej książki jest niezwykle prosta i ma wiele ważnych przesłań. Po pierwsze, pokazuje, że na pomoc przyjaciół zawsze możemy liczyć. Dodatkowo w życiu nauka odgrywa ważną rolę, ale nowa wiedza nie może przysłonić wszystkiego innego. Nauczyciele są wymagający, ale nie mogą chcieć, by ich uczniowie dzień i noc poświęcali tylko nauce. Każdemu z nas należy się chwila dla siebie i zabawa.

,,Księżniczka Celestia i lato królewskich fal" to naprawdę bardzo ładnie wydana w sztywnej oprawie wartościowa pozycja, która spodoba się nie tylko miłośnikom kucyków. Choć fabuła dotyczy koni, tak naprawdę bardzo dobrze obrazuje ludzki świat, w którym przyszło nam żyć. Serdecznie polecam, bo naprawdę warto.

Moja ocena: 5,5/6


Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Egmont.

1 komentarz: