czwartek, 4 maja 2017

,,Książę i Gwardzista" Kiera Cass

Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 2014
Format: Książka
Liczba stron: 224
Do kupienia: Gandalf

Seria ,,Rywalki" cieszy się naprawdę sporym zainteresowaniem. Pierwszy tom jakiś czas temu nie bardzo przypadł mi do gustu, ale postanowiłam dać serii jeszcze jedną szansę. Tym razem skusiłam się na tom 0,5.

Powieść podzielona jest na dwie krótkie części. Część pierwsza opisuje czas krótko przed Eliminacjami, w których weźmie udział 35 dziewcząt. Książę przeprowadza z nimi rozmowy. Najbardziej do gustu przypada mu America. Dziewczyna jednak już ma chłopaka... Część druga należy do Gwardzisty, Aspena, który jest zakochany właśnie w Americe...

Pozycja jest naprawdę bardzo cienka, więc czytanie nie zajmuje wiele czasu. Książę nieco za często używa zwrotu ,,moja miła", co staje się irytujące, ale poza tym to całkiem lekka i ciekawa pozycja. Mimo tego, że przez pierwszy tom kiedyś nie przebrnęłam, teraz dam serii drugą szansę.

Jeśli nie jesteście przekonani, czy ,,Rywalki" przypadną Wam do gustu, mogę polecić Wam serię ,,Klejnot", która jest podobna fabularnie do cyklu Kiery Cass. Któż z nas nie chciałby nie poczytać o miłości jak z bajki? Wcale nie dziwię się, że obie serie mają liczne rzecze nastoletnich zwolenniczek.

,,Książę i Gwardzista" to publikacja, z którą możecie zapoznać się na próbę. jeśli przypadnie Wam do gustu, możecie kontynuować serię. Ja zamierzam to zrobić.

Moja ocena: 4,5/6


5 komentarzy:

 1. Na takie lekkie książki mam czasami ochotę.

  OdpowiedzUsuń
 2. "Rywalki" chodzą za mną już dłuższy czas, więc na pewno sięgnę przynajmniej po pierwszy tom. A seria "Klejnot" też mnie intryguje.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie za bardzo lubię czytać dodatków do książek, ale kiedyś na pewno nadrobię nowelki Rywalek :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie jestem fanką tzw. dodatków do serii, dlatego raczej nie sięgnę po powyższą książkę.

  OdpowiedzUsuń