sobota, 13 maja 2017

,,Klątwa z przeszłości. Kroniki Wardstone" Joseph Delaney

Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 2015
Format: Książka
Liczba stron: 356
Do kupienia: Gandalf

Pierwszy tom cyklu ,,Kroniki Wardstone" spodobał mi się na tyle, że natychmiast zapoznałam się z jego kontynuacją.

Thomas ze stracharzem wybrali się do Priestown, by rozprawić się z istotą zwaną Morem. Przez lata się umocniła i teraz może być naprawdę groźna i przybierać cielesną postać. Dodatkowo to nie koniec kłopotów młodego bohatera. Niebawem będą musieli zmierzyć się z Kwizytorem, który aresztował bliską mu osobę. Czy wyjdzie z tej walki zwycięsko?
Akcja tej serii nie jest zbyt śpieszna. Wydarzenia rozgrywają się powoli, a już od początku można poczuć niesamowity klimat serii. Pojawia się w niej dość sporo fantastycznych istot, odkrywane są tajemnice z przeszłości. Cieszy mnie fakt, że w Polsce wydane są wszystkie tomy. Choć jest ich 13, lektura na razie się nie dłuży.

Głównym bohaterem jest Thomas, siódmy syn siódmego syna, który rzekomo dzięki takiemu poczęciu ma jakieś szczególne umiejętności. Czy w przyszłości zostanie stracharzem? Czy zwiąże się z Alice? Jakie wyzwania będą przed nim stawiane? Tego wszystkiego dowiemy się w następnych tomach.

,,Klątwa z przeszłości. Kroniki Wardstone" to pozycja przeznaczona typowo dla nastoletniego czytelnika, choć może spodobać się także nieco starszym osobom. Jest to lekka młodzieżówka, z którą można się zapoznać w wolnym czasie.

Moja ocena: 5/6Brak komentarzy:

Prześlij komentarz