środa, 31 maja 2017

,,Gra w zabijanie" J.T. Ellison

Wydawnictwo: Harper Collins
Data wydania: 2015
Format : Książka
Liczba stron: 368
Do kupienia: Gandalf

J. T. Ellison nie wydała w Polsce zbyt wiele książek, ale z racji tego,że czytałam dwa pierwsze tomy jej kryminalnej serii, postanowiłam zapoznać się też z dwoma kolejnymi.

Porucznik Taylor Jackson znów jest w niebezpieczeństwie. Naśladowca upodobał ją sobie za cel i nie cofnie się przed niczym. Zamordował partnerkę jej współpracownika, a jemu samemu wyłupał oko. Wszystko tylko ppoo to, by dorwać Taylor. Dodatkowo dochodzi do dziwnych morderstw, stylizowanych na te wykonywane przez słynnych morderców. Czy te sprawy są ze sobą powiązane?

Początkowo trudno było mi się wciągnąć w tę fabułę, bo akcja jest jednak dość wolna. Z czasem jednak można się do niej przyzwyczaić. Choć początkowo nie sądziłam, że tak się wciągnę, nie mogłam się od tej pozycji oderwać aż do ostatniej strony. Niemałą rolę odgrywają tutaj tajemnice sprzed lat, których odkrycie wywołuje u czytelnika niemałe niedowierzanie.

Styl autorki jest bardzo prosty, ale niestety akcja jest nieco zbyt wolna. Gdyby była trochę szybsza, czytałoby się o wiele lepiej. Może nie jest to moja ulubiona pisarka, ale jej ,,Złodzieja dłoni" bardzo lubię i czytałam aż dwukrotnie, co bardzo rzadko mi się zdarza.

,,Gra w zabijanie" to pozycja, którą można czytać jako odrębną powieść. Jeśli jednak chcecie być na bieżąco z życiorysem głównych bohaterów, lepiej zacząć od pierwszego tomu.

Moja ocena; 5/6

3 komentarze:

  1. Lepiej zacząć od pierwszego tomu. Zdecydowanie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Lubię twórczość tej autorki. Pisze podobnie jak Spindler.

    OdpowiedzUsuń